Diohespan forte, 600 mg, tabletki, 60 szt
59.10 zł

Diohespan forte, 600 mg, tabletki, 60 szt

Diohespan forte, 600 mg, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
59.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Diohespan forte zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.

Skład

1 tabletka zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy.

Dawkowanie

Podanie doustne. Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka na dobę, podczas posiłku. Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu: 5 tabletek na dobę przez 4 dni, a następnie 3 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni.

Działanie

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki):

  • uczucie ciężkości nóg
  • ból nóg
  • nocne kurcze
  • odleżyny z powodu niedokrwienia

Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników produktu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Diohespan forte - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia Proktologia

Działanie :

poprawia napięcie ścian naczyń żylnych ochronnie na naczynia krwionośne zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych

Wskazania:

Zmniejszenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, bóle, odleżyny z powodu niedokrwienia, miejscowe zaczerwienie nóg. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności i wymioty, reakcje nadwrażliwości. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwość na diosminę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek ten może być stosowany w czasie ciąży jedynie jeżeli jest to konieczne oraz wyłącznie za zgodą lekarza. W związku z tym, że brak jest danych na temat przenikalności leku do mleka matki, leczenie nie jest zalecane w czasie karmienia piersią.