SST, tabletki pobudzające wydzielanie śliny, 50 szt
20.50 zł

SST, tabletki pobudzające wydzielanie śliny, 50 szt

SST, tabletki pobudzające wydzielanie śliny, 50 szt
Ostatnia cena produktu
20.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

SST - tabletki wspomagające wydzielanie śliny.

Skład

Sorbitol (0,3 g na 1 tabletkę), glikol polietylenowy, kwas jabłkowy, cytrynian sodu, dwuzasadowy fosforan (V) wapnia, uwodniony olej bawełniany, kwas cytrynowy, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.

Działanie

Tabletka działa poprzez wspomaganie wydzielania śliny  w jamie ustnej, kiedy tkanka gruczołowa jest zachowana, a zaburzona jest jedynie sekrecja śliny, Formuła SST została przygotowana w taki sposób, aby wspierać naturalne funkcje śliny i jednocześnie zapobiegać uszkodzeniom szkliwa zębów nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Wskazania

Tabletki SST są wskazane w przypadkach utrzymującej się suchości w ustach.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W razie potrzeby jedną tabletkę wolno rozpuszczać w jamie ustnej. Dla osiągnięcia lepszego efektu należy przemieszczać tabletkę w jamie ustnej.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

SST - Tabletki pobudzające wydzielanie śliny - zastosowanie i działanie

Skład:

dwuzasadowy fosforan wapnia kwas cytrynowy kwas jabłkowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudza wydzielanie śliny

Wskazania:

W celu pobudzenia wydzielania śliny u osób z zaburzoną funkcją ślinianek, objawiającą się suchością jamy ustnej - samoistnej, w cukrzycy i chorobach reumatycznych lub po stosowaniu leków przeciwdepresyjnych, przeciwpadaczkowych, przeciwalergicznych, stosowanych w bezsenności, w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, a także po chemioterapii i radioterapii i u nałogowych palaczy.

Dawkowanie:

Doustnie. W razie potrzeby jedną tabletkę wolno ssać w jamie ustnej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.