Produkt w kategoriach

Ibuprom Max Sprint, 400 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Ibuprom Max Sprint, 400 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

6.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Ibuprom Max Sprint (400 mg ibuprofenu) Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.

Skład

Ibuprofen 400 mg oraz substancje pomocnicze, w tym: potasu wodorotlenek, sorbitol ciekły, częściowo uwodniony.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby). Kapsułek nie należy rozgryzać. 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalnie – ibuprofen, aktywny składnik Ibupromu Max Sprint, stosowany jest także w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu. 

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe).

Bolesne miesiączkowanie.

Gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego lub astmy oskrzelowej; z czynną lub nawracającą w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego w wywiadzie związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); ze skazą krwotoczną; w III trymestrze ciąży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ibuprom Max Sprint - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w doraźnym leczeniu: 1 kapsułka co 4 godziny. Lek przyjmować podczas posiłku. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby. Kapsułek nie należy rozgryzać.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, skazę krwotoczną, choroby układu pokarmowego, przewlekłe zapalne choroby jelit, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki obniżające ciśnienie, leki moczopędne, leki zmniejszające krzepliwość krwi, niektóre leki przeciwdepresyjne (wybiórcze inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny), kortykosteroidy (np. prednizolon, deksametazon), antybiotyki z grupy chinolonów (np. kwas nalidyksowy, ofloksacynę, cyprofloksacynę), metotreksat (lek przeciwnowotworowy), lit (lek przeciwdepresyjny), zydowudynę (lek przeciwwirusowy), digoksynę (lek nasercowy), cyklosporynę lub takrolimus (leki osłabiające czynność układu odpornościowego), mifepryston.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Należy skonsultować się z lekarzem podczas stosowania ibuprofenu podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. Ibuprom Max Sprint jest przeciwwskazany do stosowana u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus