Stratamed, żel silikonowy na blizny, 50 g
Stratamed, żel silikonowy na blizny, 50 g
0.00 zł

Stratamed, żel silikonowy na blizny, 50 g

Stratamed, żel silikonowy na blizny, 50 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Stratamed to samowysychający, niepowodujący uczucia lepkości, przezroczysty żel silikonowy stosowany w celu zapobiegania powstawania nieprawidłowych blizn w postaci blizn przerostowych i keloidów oraz w celu ich leczenia.
Preparat Stratamed może być stosowany w miejsca niedawno wykonanych zabiegów nacięcia i wycięcia, na ranach otwartych i obszarach skóry zmienionej chorobowo, między innymi w następstwie zabiegów laserowych, peelingu chemicznego, dermabrazji i powierzchniowych oparzeń w wyniku radioterapii.
 

Skład

Polisiloksany, żywica siloksanowa.

Działanie

Stosowany zgodnie z zaleceniami preparat wysycha tworząc silikonową powłokę, stanowiącą wodoodporną i przepuszczającą gazy warstwę ochronną, która uwadnia zmienione chorobowo obszary skóry i rany otwarte oraz chroni je przed działaniem substancji chemicznych i inwazją bakteryjną umożliwiającą normalizację procesu syntezy kolagenu w bliznach i prowadząc do powstania prawidłowej, dojrzałej blizny.
Preparat stosowany jest w celu zmiękczenia i spłaszczenia blizn, złagodzenia związanego z nimi świądu i dyskomfortu, jak również w celu zmniejszenia zaczerwienienia i odbarwienia skóry w miejscu występowania blizn i uszkodzenia skóry.

Wskazania

Stratamed opracowany został do stosowania w przypadku wszystkich rodzajów blizn, w tym blizn powstałych w następstwie:

 • zabiegu z zakresu chirurgii ogólnej
 • urazu
 • przewlekłej rany
 • oparzenia
 • ugryzienia
 • otarcia i wysypki
 • leczenia laserem, w tym zabiegu usunięcia tatuażu
 • peelingu chemicznego
 • dermabrazji
 • trądziku i innych chorób skóry
   

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zaleca się stosowanie preparatu minimalnie przez okres 60-90 dni (24h/7). W przypadku większych blizn leczenie może trwać dłużej.
Stosować zgodnie z instrukcją załączoną w ulotce.

Producent

STRATPHARMA
Centralbahnpl. 8
Basel, Szwajcaria
Cechy produktu
PRODUCENT

Stratamed - zastosowanie i działanie

Skład:

polisiloksan żywica siloksanowa

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

ogranicza przerastanie blizny poprawia bliznowacenie

Wskazania:

Zapobieganie powstawania keloidów i blizn przerostowych oraz w celu ich leczenia. Preparat może być stosowany na rany (rana uprzednio oczyszczona, osuszona z oznakami prawidłowo przebiegającego procesu gojenia, bez stwierdzonego stanu zapalnego), świeże blizny oraz obszary ciała, na których została naruszona ciągłość skóry.

Dawkowanie:

Miejscowo. W przypadku uszkodzonej lub rozciętej skóry bez konieczności założenia wtórnego opatrunku: nałożyć bardzo cienką warstwę  żelu na zmieniony chorobowo obszar skóry, pozostawić żel do wyschnięcia; stosować 1-2 razy dziennie na odsłoniętych obszarach skóry lub zgodnie z zaleceniami lekarza; po wyschnięciu można na preparat nakładać kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, kosmetyki, odzież uciskową lub opatrunki gipsowe. W przypadku uszkodzonej skóry lub ran, gdy konieczne jest założenie wtórnego opatrunku: nałożyć cienką warstwę żelu, a następnie wtórny opatrunek; stosować ponownie w przypadku zmiany opatrunku lub monitorowania procesu gojenia się rany bądź zgodnie z zaleceniami swojego lekarza. W celu uzyskania najlepszych efektów leczenia żel powinien pozostawać w stałym kontakcie ze skórą. Zaleca się kontynuowanie stosowania preparatu do momentu stwierdzenia braku dalszej poprawy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ktróykolwiek ze składników preparatu, rany mokre, charakteryzujące się obfitym wysiękiem lub rany głębokie.