Zincas forte, tabletki, 27 mg Zn 2+, 50 szt.
9.99 zł

Zincas forte, tabletki, 27 mg Zn 2+, 50 szt.

Zincas forte, tabletki, 27 mg Zn 2+, 50 szt.
9.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Zincas - Zinci hydroaspartas - zastosowanie i działanie

Skład:

hydroasparaginian cynku

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory cynku

Wskazania:

Leczenie stanów niedoboru cynku oraz chorób związanych z jego zmniejszoną zawartością w organizmie, takich jak acrodermatitis enteropathica, łysienie plackowate, łysienie złośliwe, trądzik krostkowy i ropowiczy, łamliwość włosów, zaburzenia gojenia się ran, zaburzenia oporności, zaburzenia psychoneurologiczne, u mężczyzn w przypadkach zaburzeń czynności narządów płciowych, u dzieci w zaburzeniach wzrostu i widzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia doustnie 3 razy dziennie po 1 tabletce. Dzieci do 5 roku życia doustnie 1 tabletka dziennie, 6-15 rok życia 2 tabletki dziennie. Tabletki Zincas Forte - dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Tabletek nie należy dzielić ani rozgryzać. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając wodą.   Uwaga! Lek stosowany w dawce większej niż zalecana może działać przeczyszczająco.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, bóle głowy, metaliczny smak w ustach.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz tetracykliny, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, preparaty wapniowe, tiazydowe leki moczopędne, kortykosteroidy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT