Ellen, tampon probiotyczny, Mini, 14 szt.
25.99 zł

Ellen, tampon probiotyczny, Mini, 14 szt.

Ellen, tampon probiotyczny, Mini, 14 szt.
Ostatnia cena produktu
25.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ellen to pierwszy i jedyny na rynku probiotyk w innowacyjnej formie tamponu. Zawiera unikalną kompozycję dobroczynnych szczepów bakterii kwasu mlekowego Lacto Naturel (LN), które wykazują pozytywny wpływ na funkcjonowanie flory bakteryjnej pochwy.
Tampony probiotyczne ellen dostępne są w trzech rozmiarach: ellen Mini, ellen Normal oraz ellen Super. Każdy posiada inną chłonność wydzieliny menstruacyjnej, lecz taką samą ilość bakterii LN.
 

Skład

Lacto Naturel (Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99, Lactobacillus rhamnosus LN113). Każdy tampon zawiera minimum 8x10[8] CFU LN.

Działanie

Bakterie LN to odpowiednio wyselekcjonowane szczepy, które są naturalną częścią mikroflory pochwy. Dbają o prawidłowy poziom pH pochwy oraz zapewniają utrzymanie równowagi miejsc intymnych kobiety, przez co chronią ją przed infekcjami układu moczowo-płciowego. Skuteczność probiotycznych właściwości tamponów ellen została potwierdzona podczas szeregu badań z udziałem kobiet.
Tampony probiotyczne ellen dbają również o właściwą higienę miejsc intymnych oraz zapewniają niezawodną ochronę podczas menstruacji, dając poczucie komfortu każdej kobiecie.

Wskazania

Probiotyk w tamponie ellen jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, które regularnie miesiączkują. W szczególności rekomendowany jest dla kobiet, które cierpią na zaburzenia równowagi miejsc intymnych. Pozytywny wpływ, jaki wywiera on na florę bakteryjną pochwy jest obserwowany już po pierwszej menstruacji.

Probiotyk w tamponie ellen powinien być stosowany podczas menstruacji, aby:

  • Uzupełniać i odnawiać prawidłową florę bakteryjną układu moczowo – płciowego i utrzymać właściwe pH miejsc intymnych
  • Zapobiegać uczuciu dyskomfortu, swędzenia i podrażnieniu w okolicy miejsc intymnych
  • Redukować występowanie nieprzyjemnej wydzieliny
  • Odbudować prawidłową florę bakteryjną pochwy po infekcji bakteryjnej lub grzybiczej w obrębie dróg rodnych
  • Odbudować mikroflorę po kuracji antybiotykowej
  • Zapobiegać nieprzyjemnym skutkom chodzenia na basen.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Probiotyk w tamponie ellen jest bezpieczny i wygodny w użyciu. Powinien być stosowany regularnie podczas każdej miesiączki lub zgodnie z zasadą 3 x 3 x 3 (minimum 3 tampony ellen dziennie przez 3 kolejne dni krwawienia i co najmniej 3 cykle menstruacyjne).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Problem
Działanie/właściwości
Główny składnik

Ellen - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus gasseri LN40 Lactobacillus fermentum LN99 Lactobacillus rhamnosus LN133

Postać:

tampon

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

preparat probiotyczny przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Uzupełnienie i odnowa prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego. Zapobieganie uczuciu dyskomfortu, swędzenia i podrażnienia w okolicy miejsc intymnych. Ograniczenie występowania nieprzyjemnej wydzieliny. Odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej pochwy po infekcji bakteryjnej lub grzybiczej w obrębie dróg rodnych. Odnowa prawidłowej flory bakteryjnej pochwy po kuracji antybiotykowej. Preparat przeznaczony dla kobiet, które regularnie miesiączkują. Preparat powinien być stosowany podczas menstruacji.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Regularnie podczas każdej miesiączki lub zgodnie z zasadą 3x3x3 (minimum 3 tampony dziennie przez 3 kolejne dni krwawienia i co najmniej 3 cykle menstruacyjne). Po otwarciu przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu. Wewnątrz opakowania znajduje się pochłaniacz wilgoci, który należy pozostawić w opakowaniu. Należy chronić produkt przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz zbyt dużej wilgoci.