Choligrip na noc, (1000mg+20mg+15mg)/20ml, syrop, 160 ml
5.00 zł

Choligrip na noc, (1000mg+20mg+15mg)/20ml, syrop, 160 ml

Choligrip na noc, (1000mg+20mg+15mg)/20ml, syrop, 160 ml
Ostatnia cena produktu
5.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek prometazyny i bromowodorek dekstrometorfanu.

20 ml syropu zawiera 1000 mg paracetamolu, 20 mg chlorowodorku prometazyny i 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.
Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę płynną, etanol 96%, makrogol 300, sodu cyklaminian, acesulfam potasowy, sodu cytrynian, kwas askorbowy, disodu edetynian, żółcień chinolinową E104, błękit patentowy E131, olejek aromatyczny leczniczy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Bezpośrednio przed snem należy stosować 20 ml syropu (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml).
Jedną dawkę leku podaje się tylko jeden raz w ciągu doby, bezpośrednio przed snem.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Nie stosować w ciągu nocy więcej niż 1 dawkę (20 ml).
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwkaszlowych ani leków antyhistaminowych (włącznie z postaciami do stosowania na skórę).

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające.
Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych.

Wskazania

Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólów głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu.
Lek Choligrip na noc przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Choligrip na noc u osób:

  • z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub inne składniki leku,
  • chorujących na zapalenie płuc i inne poważne zakażenia układu oddechowego, z zaostrzającą się astmą lub ciężkimi zaburzeniami oddechowymi,
  • z niewydolnością nerek lub wątroby,
  • przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu,
  • w ciąży i karmiących piersią ze względu na zawartość etanolu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Choligrip na noc może powodować działania niepożądane.
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy; nadwrażliwość na światło słoneczne,
  • wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzeń czynności wątroby,
  • objawów takich jak: splątanie, uczucie niepokoju, pocenie się, trzęsienie się i drżenie, nagłe, mimowolne ruchy mięśni lub wzrost ciśnienia krwi,
  • zatrzymania moczu (częstość nieznana - nie może być określona na podstawie dostępnych danych).


Powyższe reakcje występują, o ile nie zaznaczono inaczej, bardzo rzadko t.j. rzadziej niż u niż 1 na 10 000 pacjentów.
Choligrip na noc może powodować także następujące działania niepożądane:
bardzo często (dotyczące więcej niż 1 osoby na każde 10 osób przyjmujących lek):

  • senność


często
(dotyczące do 1 osoby na każde 10 osób przyjmujących lek):

  • trudności z koncentracją uwagi
  • chwiejność,
  • niezgrabność,
  • ból głowy,
  • suchość w jamie ustnej,
  • zaburzenia widzenia.


niezbyt często (dotyczące więcej niż 1 osoby na każde 1 000 przyjmujących lek lecz mniej niż 1 osoby na każde 100 osób przyjmujących lek):

  • zawroty głowy,
  • zaburzenia przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, dyskomfort w nadbrzuszu. o nieznanej częstości występowania (nie można określić na podstawie dostępnych danych):
  • splątanie, dezorientacja, paradoksalne pobudzenie (odczucie napływu energii, rozdrażnienie, niepokój ruchowy, nerwowość, zaburzenia snu); osoby w podeszłym wieku są bardziej podatne na wystąpienie tych objawów, u dzieci częściej może wystąpić paradoksalne pobudzenie.


U niektórych osób w czasie stosowania leku Choligrip na noc mogą wystąpić inne, niż wyżej wymienione, działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku u dzieci
Nie podawać leku dzieciom poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią
Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Choligrip na noc wywołuje senność i może powodować zawroty głowy oraz niewyraźne widzenie. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn przed upewnieniem się, że takie objawy nie wystąpiły.

Stosowanie innych leków
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych które wydawane są bez recepty.
Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków:

  • metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),
  • cholestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi),
  • leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
  • leków nasennych,
  • przeciwpsychotycznych,
  • przeciwpadaczkowych,
  • ryfampicyny (leku przeciwgruźliczego),
  • leków przeciwdepresyjnych (takich jak inhibitory MAO, inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
  • niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego),
  • leków stosowanych w arytmii (np. chinidyny, amiodaronu),
  • leków wywołujących suchość w jamie ustnej lub niewyraźne widzenie (takich jak atropina).


Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi). Prometazyna może fałszować wyniki testów ciążowych wykonywanych z moczu metodami immunologicznymi.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 861 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Choligrip na noc - Paracetamolum, Promethazini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek prometazyny bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe łagodzi katar przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie, w tym bólów głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu.   Lek przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

Dawkowanie:

Doustnie. Bezpośrednio przed snem należy stosować 20 ml syropu (załączona miarka napełniona do znacznego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml). Nie stosować w ciągu nocy więcej niż 1 dawkę (20 ml). Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.   Uwaga! Nie podawać leku Choligrip na noc dzieciom poniżej 12. roku życia. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwkaszlowych ani leków przeciwhistaminowych (włącznie z postaciami do stosowania na skórę). Nie stosować jeśli w ciągu ostatnich 4 godzin zażyło się inny lek zawierający paracetamol. W czasie stosowania leku Choligrip na noc nie należy pić alkoholu. Należy zasięgnąć porady lekarza jeśli objawy choroby nie ustępują po zastosowaniu leku lub jeśli pojawia się wysoka gorączka, wysypka skórna lub nieustępujący ból głowy.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często:senność. Często: trudności z koncentracją uwagi, chwiejność, niezgrabność, ból głowy, suchość w jamie ustnej, zaburzenia widzenia. Niezbyt często: zawroty głowy, zaburzenia przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, dyskomfort w nadbrzuszu. Ponadto może wystąpić: splątanie, dezoreintacja, paradoksalne pobudzenie (uczucie napływu energii, rozdrażnienie, niepokój ruchowy, nerwowość, zaburzenia snu). W przypadku wystąpienia: reakcji alergicznej (wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy), nadwrażliwości na światło słoneczne, wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, problemów z oddychaniem (w przypadku gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych), sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, zaburzeń czynności wątroby, zatrzymania moczu lub objawów takich jak splątanie, uczucie niepokoju, pocenie się, trzęsienie się i drżenie, nagłe, mimowolne ruchy mięśni lub wzrost ciśnienia należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i i skonsultować się z lekarzem.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy, niewyraźne widzenie może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn przed upewnieniem się, że takie objawy nie wystąpiły.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub inne składniki leku, zapalenie płuc i inne poważne zakażenia układu oddechowego, z zaostrzającą się astmą lub ciężkimi zaburzeniami oddechowymi, kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, padaczkę, jaskrę, rozrost gruczołu krokowego, zatrzymanie moczu, schorzenia serca i naczyń, chorobę alkoholową, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz metoklopramid, domperidon (stosowany przeciw nudnościom i wymiotom), cholestyraminę (wykorzystywana w celu zmniejszenia dużego stężenia cholesterolu we krwi), leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, przeciwpsychotyczne, przeciwpadaczkowe, ryfampicynę, leki przeciwdepresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca (np. amiodaron).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus