TenderWet 24,opatrunek jałowy, 7,5x7,5cm(Hart), 1 sztuka (z opakowania 10 szt.)
6.00 zł

TenderWet 24,opatrunek jałowy, 7,5x7,5cm(Hart), 1 sztuka (z opakowania 10 szt.)

TenderWet 24,opatrunek jałowy, 7,5x7,5cm(Hart), 1 sztuka (z opakowania 10 szt.)
Ostatnia cena produktu
6.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Opatrunek do wilgotnego opatrywania ran. TenderWet 24 active jest opatrunkiem, którego część składową stanowi wyjątkowo chłonny polimer (SAP) aktywowany roztworem Ringera. Po stronie nie przylegającej do rany znajduje się hydrofobowa folia, która powoduje że w ciągu 24 godzin wilgoć przenika do rany, co w dużym stopniu zapobiega przemakaniu opatrunku.

Rozmiar: 7,5 x 7,5 cm

Działanie

Z opatrunku wydzielany jest do rany roztwór Ringera. Ponieważ opatrunek wchłania jednocześnie wydzielinę z rany, dochodzi do interaktywnego i stałego płukania zranionego miejsca.

Wskazania

Do leczenia metodą wilgotnego opatrywania ran trudno gojących się.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazania nie są dotąd znane.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Na początku terapii z wykorzystaniem TenderWet 24 active, rana może ulec powiększeniu na skutek usuwania nieodwracalnie uszkodzonej tkanki. Zjawisko to jest oznaką rozpoczynającego się procesu gojenia się rany. W czasie leczenia rany metodą wilgotnego opatrywania może wystąpić zaczerwienienie brzegów rany, co jest z reguły objawem polepszonego ukrwienia na skutek postępującego procesu gojenia się rany. W czasie terapii z użyciem TenderWet 24 active rana może wykazywać skłonność do spontanicznego krwawienia. Jest to z zasady objaw postępującego procesu gojenia się rany.

Uwagi

Kompresów TenderWet 24 active nie wolno przycinać na wymiar lub powodować ich mechanicznego uszkodzenia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h