Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 5cm x 5cm, 1szt (z opakowania 10szt.)
3.39 zł

Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 5cm x 5cm, 1szt (z opakowania 10szt.)

Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 5cm x 5cm, 1szt (z opakowania 10szt.)
Ostatnia cena produktu
3.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Opatrunek AQUACEL w technologii Hydrofiber w oparciu o unikalną technolgię Hydrofiber na rany przewlekłe (owrzodzenia goleni na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe), rany świeże. AQUACEL w technologii Hydrofiber stosuje się w ranach średnio i obficie sączących.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aquacel - zastosowanie i działanie

Skład:

karboksymetyloceluloza sodowa

Postać:

opatrunek

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Chirurgia ogólna

Działanie :

ułatwia gojenie się ran

Wskazania:

Opatrunek Aquacel jest wskazany w leczeniu sączących się ran przewlekłych, takich jak odleżyny, owrzodzenia podudzi oraz ran ostrych, takich jak otarcia, rany szarpane, rany cięte, miejsca pobrania przeszczepów;w oraz poparzenia I i II stopnia. Opatrunek ten jest także przeznaczony do leczenia ran chirurgicznych i ran pourazowych. Jest rówież odpowiedni do leczenia ran mających skłonność do krwawień po oczyszczaniu mechanicznym lub chirurgicznym. Aquacel ułatwia kontrolę krwawienia o niewielkim nasileniu.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem, jeśli to konieczne, ranę należy oczyścić, a następnie przemyć ją odpowiednim środkiem dezynfekującym, zaleconym przez specjalistę. Następnie nałożyć na ranę opatrunek Aquacel i pokryć go opatrunkiem utrzymującym wilgoć lub gazą lub innym opatrunkiem wtórnym. Opatrunek Aquacel powinien zostać zmieniony, gdy przesiąknie płynem wysiękowym lub zgodnie ze wskazaniami klinicznymi. Opatrunek może pozostać na ranie do 7 dni. W niektórych przypadkach należy nawodnić ranę solą fizjologiczną, aby usunąć opatrunek bez uszkadzania nowo powstałej w procesie ziarninowania tkanki.