• Icon
Entocort, 3 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 100 szt.
3.56 zł 277.51 zł
277.51 zł
3.56 zł

Entocort, 3 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 100 szt.

  • Icon
Entocort, 3 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 100 szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.56 zł 277.51 zł
277.51 zł
3.56 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Entocort - Budesonidum - zastosowanie i działanie

Skład:

budezonid

Postać:

kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie :

przeciwzapalne

Wskazania:

Choroba Leśniowskiego-Crohna o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu obejmująca jelito kręte i (lub) okrężnicę wstępującą.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Kapsułek nie należy rozgryzać ani żuć. W razie trudności z połykaniem kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość połknąć po wymieszaniu z łyżką stołową soku jabłkowego.   Uwaga! W trakcie trwania leczenia nie należy spożywać soku grejpfrutowego.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.     Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Kołatanie serca, zahamowanie wydzielania endogennego kortyzolu, objawy charakterystyczne dla zespołu Cushinga, skurcze mięśni, drżenia, zaburzenia ostrości widzenia, wysypka, pokrzywka, osłabienie odporności na zakażenia i zaburzenia miesiączkowania. Ponadto mogą wystąpić: obrzęki, nadciśnienie tętnicze, rozstępy skórne, zaburzenia w gojeniu się ran, osteoporoza, bóle mięśni i stawów.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na nadwrażliwość na składniki preparatu, zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe, chorobę wrzodową, nadciśńienie, osteoporozę, cukrzycę, jaskrę, zaćmę, schorzenia wątroby.   Gdy przyjmujesz cymetydynę, ketokonazol, estrogeny, doustne preparaty antykoncepcyjne, karbamazepinę, leki zobojętniające. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.
Cechy produktu
Postać
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji