Detralex, tabletki powlekane, 450 mg+ 50 mg, 60 szt
Detralex, tabletki powlekane, 450 mg+ 50 mg, 60 szt
0.00 zł

Detralex, tabletki powlekane, 450 mg+ 50 mg, 60 szt

Detralex, tabletki powlekane, 450 mg+ 50 mg, 60 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Detralex - Diosminum, Hesperidinum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina hesperydyna

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia Angiologia

Działanie:

ochronnie na naczynia krwionośne zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych zwiększa napięcie naczyń żylnych

Wskazania:

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze). Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie, w czasie jedzenia. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia preparatem jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie proktologiczne i wybrać odpowiednią metodę leczenia. W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, efekt terapeutyczny leku można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia (unikanie ekspozycji słonecznej, unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas, utrzymanie odpowiedniego ciężaru ciała, noszenie specjalnych pończoch). Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Stwierdzono rzadkie przypadki niegroźnych zaburzeń ze strony układu pokarmowego oraz łagodnych zaburzeń neurowegetatywnych nie powodujących konieczności odstawienia leku. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu teratogennego leku, podobnie odpowiednio liczebne, dobrze kontrolowane obserwacje u ludzi. Z powodu braku odpowiednich badań dotyczących przenikania leku do mleka matki, stosowanie preparatu w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.
Cechy produktu
PRODUCENT