Clopigamma, 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt
23.70 zł

Clopigamma, 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt

Clopigamma, 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Ostatnia cena produktu
23.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Clopigamma - Clopidogrelum - zastosowanie i działanie

Skład:

klopidogrel

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

przeciwzakrzepowe

Wskazania:

Profilaktyka przeciwzakrzepowa w objawowej miażdżycy: u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym.

Dawkowanie:

Doustne. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zwykle lek należy podawać w pojedynczej dawce 75 mg na dobę, z jedzeniem lub bez jedzenia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: krwiak, krwawienia z nosa, krwawienia z przewodu pokarmowego, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, siniaki, krwawienie w miejscu wkłucia. Niezbyt często: zmiany obrazu krwi, krwawienie wewnątrzczaszkowe, bóle głowy, parestezje, zawroty głowy, krwawienia do oka, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, wymioty, nudności, zaparcia, wzdęcia, wysypka, świąd, plamica (krwawienie do skóry), krwiomocz, wydłużenie czasu krwawienia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny).   Gdy przyjmujesz warfarynę, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, heparynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży. Lek jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.