Zifam 40, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Zifam 40, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt
0.00 zł

Zifam 40, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt

Zifam 40, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Zifam - Simvastatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

symwastatyna

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia Dietetyka

Działanie:

zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL) obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL)

Wskazania:

Lek jest stosowany w celu zmniejszenia zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą, z prawidłowym lub podwyższonym stężeniem cholesterolu, jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka lub uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca. Lek stosowany jest również w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, jako uzupełnienie diety, gdy reakcja na dietę lub inne niefarmakologiczne leczenie (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) jest niewystarczająca. Lek stosowany jest w leczeniu rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie diety i innego leczenia obniżającego stężenie lipidów lub jeśli takie leczenie jest niewłaściwe lub niedostępne.

Dawkowanie:

Doustne. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zazwyczaj lek należy zażywać wieczorem.   Uwaga! Przed rozpoczęciem stosowania leku pacjent powinien przestrzegać diety ubogiej w cholesterol. Dietę taką należy stosować także podczas leczenia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Lek  jest na ogół dobrze tolerowany. Większość objawów niepożądanych, występujących podczas stosowania leku była łagodna i krótkotrwała. Rzadko występowały: niedokrwistość, ból głowy, uczucie mrowienia (parestezje), zawroty głowy, neuropatia obwodowa (choroba nerwów obwodowych), zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, niestrawność, biegunka, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby i (lub) żółtaczka, wysypka, świąd, astenia (ogólne osłabienie), łysienie, miopatia, rabdomioliza, bóle mięśniowe, wrażliwość mięśni na dotyk lub osłabienie mięśni, kurcze mięśni. Ze względu na to, że w pewnych rzadkich sytuacjach dolegliwości ze strony mięśni mogą mieć istotne znaczenie, należy szybko skontaktować się z lekarzem w przypadku występowania bólów mięśni, ich wrażliwości na dotyk lub osłabienia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien upośledzać sprawności psychomotorycznej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, choroby wątroby, niewyjaśnioną zwiększoną aktywność aminotransferaz w surowicy, zburzenia czynności nerek, oporną na leczenie lub nieleczoną niedoczynności tarczycy, dziedziczne zaburzenia ze strony układu mięśniowego,  uzależnienie od alkoholu.   Gdy przyjmujesz leki, takie jak: cyklosporynę, danazol, leki przeciwgrzybicze (itrakonazol, ketokonazol), inhibitory proteazy wirusa HIV, antybiotyki (erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna), nefazodon (lek przeciwdepresyjny), amiodaron (lek stosowany w zaburzeniach rytmu serca), diltiazem (lek stosowany w nadciśnieniu i dławicy piersiowej), werapamil (lek stosowany w nadciśnieniu i dławicy piersiowej). Ponadto należ poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w okresie ciąży. Nie jest zalecane karmienie piersią podczas przyjmowania leku.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT