Noverban, syrop, (958 mg / 5 ml), 125 g
4.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Noverban, syrop, (958 mg / 5 ml), 125 g

Noverban, syrop, (958 mg / 5 ml), 125 g
4.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Środek wykrztuśny i łagodzący podrażnienia w kaszlu towarzyszącym przeziębienia.

Skład

Verbasci floris extr. fl. 15,0 g, i substancje pomocnicze: sacharoza, sodu benzoesan, woda oczyszczona. Preparat zawiera 0,02% glikozydów irydoidowych w przeliczeniu na aukubinę. Lek zawiera 4-7%(v/v) etanolu.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 6 roku życia 3-4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty syropu. Dorośli 3-4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty syropu lub 2 razy dziennie po łyżce.

Działanie

Syrop z dziewanny jest tradycyjnym środkiem wykrztuśnym, ponadto irydoidy glikozydowe zawarte w preparacie działają osłaniająco oraz przeciwzapalnie na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, a także przełyku.

Wskazania

Pomocniczo w schorzeniach górnych dróg oddechowych i stanach zapalnych gardła (np. grypa z objawami chrypki i suchego kaszlu) Środek tradycyjnie stosowany jako wykrztuśny, osłaniający (powlekający).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kwaśne pokarmy mogą osłabiać działanie preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie wykonano dotychczas badań klinicznych.
Nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, padaczką oraz chorobą alkoholową.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 897 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Noverban - Verbascum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kwiatów dziewanny

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

wykrztuśne osłaniające

Wskazania:

Pomocniczo w schorzeniach górnych dróg oddechowych i stanach zapalnych gardła (np. grypa z objawami chrypki i suchego kaszlu). Środek tradycyjnie stosowany jako wykrztuśny, osłaniający (powlekający).

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 6 roku życia 3-4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty syropu. Dorośli 3-4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty syropu lub 2 razy dziennie po łyżce. Kwaśne pokarmy mogą osłabić działanie preparatu.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.  

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY