Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 10 ml, 12 saszetek
15.49 zł

Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 10 ml, 12 saszetek

Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 10 ml, 12 saszetek
Ostatnia cena produktu
15.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zawiesina doustna

Skład

Natrii alginas 500mg, Natrii hydrogenocarbonas 267mg, Calcii carbonas 160mg /10ml, Lek zawiera metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna do dwóch saszetek po posiłkach i przed snem lub jak zalecono (do 4 razy na dobę)

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gaviscon - Natrii alginas,Natrii hydrogenocarbonas,Calcii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

alginianu sodu wodorowęglan sodu węglan wapnia

Postać:

tabletki do żucia zawiesina

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej

Wskazania:

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawiesina - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem. Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsutlacji z lekarzem.   Uwaga! Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wyspyka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonurię (tabletki zawierają aspartam).   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektóych leków.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus