Neo-Angin szałwia, pastylki twarde, 24 szt.
11.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Neo-Angin szałwia, pastylki twarde, 24 szt.

Neo-Angin szałwia, pastylki twarde, 24 szt.
11.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Opis

neo-angin® szałwia to lek w postaci pastylek twardych, zawiera dwie substancje (alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol) o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym oraz lewomentol, który wywołuje uczucie chłodu na błonach śluzowych i ma słabe działanie znieczulające miejscowo.

Skład

Jedna tabletka zawiera substancje czynne:

  • alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,2 mg,
  • amylometakrezol 0,6 mg,
  • lewomentol 5,9 mg,

oraz substancje pomocnicze: izomalt, kwas winny, olejek szałwiowy, olejek miętowy, żołcień chinolinowa (E104), ponceau (E124), błękit patentowy V (E131)

Dawkowanie

Lek neo-angin® szałwia należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w niniejszej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek neo-angin® szałwia jest przeznaczony do doustnego stosowania.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: należy powoli ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny.

Nie należy połykać pastylek w całości. Nie żuć.

Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek w ciągu doby.

Jeśli objawy zakażenia jamy ustnej i gardła nasilą się lub nie ustąpią po 3-4 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

neo-angin® szałwia jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku neo-angin® szałwia jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku neo-angin® szałwia.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek) może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Mogą również wystąpić reakcje alergiczne.

Produkt może mieć lekkie działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

neo-angin® szałwia zawiera substancję ponceau 4R (E124), która może powodować reakcje alergiczne.

neo-angin® szałwia zawiera izomalt, jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Jedna pastylka twarda neo-angin® szałwia zawiera 2,58 g izomaltu (substancja słodząca), co odpowiada ok. 0,22 jednostek chlebowych. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Wartość kaloryczna 2,3 kcal/g izomaltu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie zaleca się spożywania posiłku i picia bezpośrednio po zastosowaniu leku neo-angin® szałwia, aby uniknąć usunięcia substancji czynnych z powierzchni błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku neo-angin® szałwia nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Neo-Angin Szałwia - Amylmetacresolum, Levomentholum, Alcohol dichlorobenzylicus - zastosowanie i działanie

Skład:

amylometakrezol alkohol 2,4-dichlorobenzylowy lewomentol

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

antyseptyczne miejscowo znieczulające

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6. roku życia: 1 pastylka co 2-3 godziny. Pastylkę ssać powoli. Nie należy połykać pastylek w całości lub żuć. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek w ciągu doby.   Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Mogą również wystąpić reakcje alergiczne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, nietolerancję fruktozy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu Neo-Angin Szałwia w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI