Polytar, szampon leczniczy, (import równoległy), 150ml
18.39 zł

Polytar, szampon leczniczy, (import równoległy), 150ml

Polytar, szampon leczniczy, (import równoległy), 150ml
Ostatnia cena produktu
18.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Polytar (Polytar Liquid)
1% szampon leczniczy.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancją czynną jest mieszanina dziegci o składzie: smoła sosnowa, olejek jałowcowy, roztwór smoły węglowej, ekstrakt smoły węglowej w oleju arachidowym.
1g szampony leczniczego zawiera 10mg mieszaniny dziegci.
Inne składniki leku to: trójetanoloaminy laurylosiarczan, glikol heksylenowy, alkohololeinowy, polisorbat-80, dietanoloamid kokosowy, sodu chlorek, kwas cytrynowy, otylofenoksypolietoksyetanol, aromet 5412, imidomocznik, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego. Przeznaczony do stosowania na owłosioną skórę głowy. Lek stosuje sie raz lub dwa razy w tygodni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przed użyciem wstrząsnąć butelkę.
Na zwilżone włosy nanieść niewielką ilość szamponu leczniczego, wsmarować go opuszkami palców w skórę głowy aż do utworzenia się piany, następnie dokładnie spłukać. Umyć głowę powtórnie, stosując powyższe czynności.

Działanie

Lek POLYTAR jest szamponem leczniczym zawierającym mieszaninę dziegci, która działa keratolitycznie, przeciwświądwo i aseptycznie na skórę głowy. Likwidując świąd, zmniejsza tendencję do drapania i uszkodzenia powierzchni skóry oraz zapobiega zakażeniom skóry.

Wskazania

Lek stosuje sie w leczeniu zaburzeń owłosionej skóry głowy takich jak:

  • łuszczyca,
  • łupież,
  • łojotok,
  • wyprysk,
  • świąd.

Lek POLYTAR jest skutecznym środkiem do usuwania maści i past stosowanych przy leczeniu łuszczycy.

Przeciwwskazania

Nie stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Podczas stosowania szamponu leczniczego może wystąpić podrażnienie skóry, wysypka, nadwrażliwość na światło słoneczne oraz promieniowanie UVB

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy przed kontaktem z lekiem
W okresie stosowania tego leku, należy unikać działania promieni słonecznych i lamp kwarcowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Polytar Liquid - Pix litanthracis - zastosowanie i działanie

Skład:

mieszanina dziegci

Postać:

szampon

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

keratolityczne przeciwświądowe antyseptyczne

Wskazania:

Choroby owłosionej skóry głowy: łuszczyca, łupież, łojotok, wyprysk, świąd. Ponadto preparat zaleca się do zmywania maści przeciwłuszczycowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zwykle 1-2 razy w tygodniu stosuje się szampon do dwukrotnego mycia włosów i skóry głowy.   Uwaga! Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie skóry, wysypka.   Uwaga! Jeśli podrażnienie utrzymuje się przez dłuższy czas, stosowanie preparatu należy przerwać.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.