Zuma Noka ulga dla oczu 0.4, krople do oczu, 10 ml
12.99 zł

Zuma Noka ulga dla oczu 0.4, krople do oczu, 10 ml

Zuma Noka ulga dla oczu 0.4, krople do oczu, 10 ml
12.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Krople ZUMA NOKA ulga dla oczu 0,4
Nawilżające krople do oczu z hialuronianem sodu.

Skład

hialuronian sodu 0,4%, gliceryna, fosforan dwusodu, chlorek sodu, cetrymid, dwuwodorofosforan sodu, wersenian czterosodu, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Krople zawierają konserwant (cetrymid).

Działanie

ZUMA ulga dla oczu 0,4 są nawilżającymi kroplami do oczu zawierającymi 0,4% roztwór hialuronianu sodu, otrzymywany na drodze syntezy biotechnologicznej. Hialuronian sodu ze względu na swoje szczególne właściowości fizykalne, lepkosprężyste i zdolność przylegania do rogówki, poprawia stabilność filmu łzowego i komfort widzenia. Produkt stanowi kompozycję odpowiednio dobranych składników.

Wskazania

 • Łagodzą objawy związane z zespołem suchego oka.
 • Przynoszą ulgę w przypadku podrażnień, zaczerwienienia i zmęczenia oczu spowodowanych zbyt długą pracą przy komputerze.
 • Przeciwdziałają podrażnieniu spojówek podczas noszenia soczewek kontaktowych.
 • Nawilżają oczy.
 • Przynoszą ulgę w przypadku podrażnień spowodowanych działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, kurz, klimatyzacja, ogrzewanie.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Krople do oczu ZUMA NOKA ulga dla oczu 0,4 należy stosować tylko zewnętrznie, miejscowo do worka spojówkowego.
 2. Przed zakropleniem preparatu należy dokładnie umyć ręce. Zdjąć nakrętkę i zakroplić preparat do oka. Jeżeli kropla nie trafiła do oka, należy wkroplić następną. Delikatnie zamrugać okiem. Zamknąć butelkę.
 3. Po zakropleniu kropli, nie zakraplać/ płukać powierzchni oka wodą ani żadnym innym płynem.
 4. Zakraplać 1 krople do oka 2-3 razy dziennie.
 5. Jeżeli pacjent nie zdejmuje soczewek kontaktowych na noc, należy stosować krople ZUMA NOKA ulga dla oczu 0,4 przed snem i po przebudzeniu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować w przypadku uczulenia na składniki preparatu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu.
 • Zdjąć soczewki kontaktowe przed użyciem.
 • Nie stosować na oko zranione lub po zabiegach chirurgicznych. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych zapaleń oka! W wymienionych przypadkach należy skontaktować się z lekarzem!

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W rzadkich przypadkach, po zastosowaniu kropli może wystąpić niewielkie, tymczasowe nieostre widzenie spowodowane lepkością kropli. W celu poprawy widzenia, zalecane jest odczekanie kilku sekund przed podjęciem dalszej aktywności.

Uwagi

 • Nigdy nie dotykać końcówką zakraplacza do oka lub innych powierzchni, aby nie zanieczyścić roztworu.
 • Nie stosować dłużej niż 30 dni od otwarcia opakowania. Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.
 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu, który ma kontakt z soczewkami kontaktowymi, należy zasięgnąć porady lekarza okulisty. Inne leki okulistyczne można podać dopiero po upływie przynajmniej 10-15 minut od zastosowania kropli.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W rzadkich przypadkach, po zastosowaniu kropli może wystąpić niewielkie, tymczasowe nieostre widzenie spowodowane lepkością kropli. W celu poprawy widzenia, zalecane jest odczekanie kilku sekund przed podjęciem dalszej aktywności.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Główny składnik
PRODUCENT