Triptagram, 50 mg, tabletki drażowane, 6 szt
Triptagram, 50 mg, tabletki drażowane, 6 szt
0.00 zł

Triptagram, 50 mg, tabletki drażowane, 6 szt

Triptagram, 50 mg, tabletki drażowane, 6 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Triptagram - Sumatriptanum - zastosowanie i działanie

Skład:

sumatryptan

Postać:

tabletki drażowane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Neurologia

Działanie:

przeciwmigrenowe

Wskazania:

Doraźne leczenie napadów migreny (z aurą lub bez).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popić odpowiednią ilością wody. W przypadku problemów z połknięciem tabletki można ja rozgnieść i zawiesić w płynie.   Preparat należy przyjmować możliwie szybko po rozpoczęciu napadu migrenowego. Jeśli objawy napadu migreny nie ustąpią po zastosowaniu pierwszej dawki, przyjęcie drugiej dawki podczas tego samego napadu jest niecelowe. W przypadku nawrotu objawów można przyjąć kolejne dawki leku.   Nie podawać pacjentom poniżej 12 roku życia. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie mrowienia, gorąca, napięcia lub ucisku w różnych częściach ciała, wypieki, zawroty głowy, uczucie słabości i ociężałości, zmęczenie i senność, nudności i wymioty, podwyższenie ciśnienia krwi i ból w klatce piersiowej.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz ergotaminę, moklobemid, selegilinę, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), preparaty zawierające ziele dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. W okresie 12 godzin od przyjęcia sumatryptanu nie należy karmić piersią (sumatryptan przenika do mleka matki).
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT