Atrauman, opatrunek z maścią, 10x20cm, 30 szt.
123.49 zł

Atrauman, opatrunek z maścią, 10x20cm, 30 szt.

Atrauman, opatrunek z maścią, 10x20cm, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
123.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Atrauman to opatrunek z maścią nie zawierający substancji czynnych, przeznaczony do atraumatycznego opatrywania ran.

Skład

Materiał nośny wykonany z hydrofobowego tiulu poliestrowego impregnowanego maścią na bazie triglicerydów (tłuszczów obojętnych) nie zawierającą substancji czynnych.

Caprylic, Capric, Stearic Triglyceride, Bis- Diglyceryl Polyacyladipate-2.

Działanie

Cienki, miękki i łatwy do układania poliestrowy materiał nośny pozostaje stale w dobrym kontakcie z raną, co jest nieodzowne dla sprawnego odprowadzania wydzieliny z rany. Hydrofobowe włókienka poliestrowe i gładka struktura powierzchniowa siateczki tiulowej przeciwdziałają przyklejaniu się opatrunku do rany. Zdejmowanie opatrunku z rany jest łagodne i bezbolesne, przy czym cecha nie przyklejania się opatrunku do rany ulega jeszcze polepszeniu dzięki maści, którą jest nasycony. Zapobiega to powstawaniu miejsc nieprzepuszczalnych oraz przestrzeni o utrudnionym odpływie wydzieliny. Nadmierne ilości wydzieliny sa odprowadzane do opatrunku chłonnego nakładanego ponad opatrunkiem Atrauman. Maść zapewnia elastyczność brzegów rany, wspomagając tym samym proces epitelizacji. Maść jest pozbawiona substancji czynnych i nie zawiera związków parafinowych. Po zdjęciu opatrunku na ranie nie pozostają trudne do usunięcia pozostałości, co zapewnia korzystniejsze warunki dla ewentualnych zabiegów chirurgicznych i sprzyja procesowi oczyszczania się rany.

Wskazania

Do opatrywania ran, zwłaszcza ran sączących ( przy otarciach, ranach szarpanych, rana tłuczonych, oparzeniach, w chirurgii plastycznej i kosmetycznej, po zabiegach usunięcia paznokci).

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyjąć opatrunek z obiema nakładkami osłaniającymi z opakowania jednostkowego i w razie potrzeby przyciąć odpowiednio do wielkości rany. Usunąć nakładkę osłaniającą z jednej strony opatrunku i położyć opatrunek na ranie, po czym usunąć drugą nakłdkę osłaniającą. W celu odprowadzenia wydzieliny z rany umocować ponad opatrunkiem z maścią jałowy opatrunek chłonny. O ile lekarz nie zaleci inaczej, Atrauman należy zmieniać przy każdej zmianie opatrunku.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie są znane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać