Porost islandzki, zioło pojedyńcze, 50 g
3.19 zł

Porost islandzki, zioło pojedyńcze, 50 g

Porost islandzki, zioło pojedyńcze, 50 g
Ostatnia cena produktu
3.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Porost Islandzki- zioła do zaparzania.

Skład

100g/100g porostu islandzkiego

Dawkowanie

2 łyżki surowca (2,5g) gotować 15min, w 1,5 szklanki wody, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie po szklance odwaru, stosować zawsze świeży odwar.

Wskazania

Wspomagająco w kaszlu spowodowanym podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na porost islandzki, dzieci do 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Działania niepożądane

Nieznane

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 893 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) - Cetraria islandica - zastosowanie i działanie

Surowce:

porost islandzki (Lichen islandicus)

Działanie lecznicze:

pobudza wydzielanie soku żołądkowego pobudza wydzielanie śliny powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) / Cetraria islandica Encyklopedia ziół - Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) / Cetraria islandica

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Wspomagająco w suchym kaszlu spowodowanym podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Jako środek osłaniający i przeciwzapalny w nieżycie żołądka, chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Ze względu na gorzki smak, surowiec pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego. Wykorzystywany przy niedokwaśność, utrudnionym trawieniu i przyswajaniu pokarmów.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na porost islandzki.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki odwaru z porostu islandzkiego mogą osłabiać perystaltykę jelit.

Ostrzeżenia:

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. W tej grupie pacjentów stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus