Szyszki chmielu, 20 g
4.19 zł

Szyszki chmielu, 20 g

Szyszki chmielu, 20 g
Ostatnia cena produktu
4.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Szyszka chmielu- zioła do zaparzania.

Skład

Szyszka chmielu- 100g

Dawkowanie

  • w stanach napięcia 1 łyżeczkę (ok. 0,5g) szyszek chmielu zalać szklanką (200ml) wrzącej wody, pozostawić pod przkryciem na 5-10min i przecedzić. Stosować 2-4 razy dziennie, w zależności od nasilenia dolegliwości.
  • w trudnościach z zaśnięciem 1-2 łyżek szyszek chmielu zalać szklanką (200ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 5-10min i przecedzić. Wypić ciepły napar na 30min. do 1godz. przed snem.

Wskazania

Łagodne stany napięcia i trudności w zaśnięciu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chmiel, dzieci do 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Działania niepożądane

Dotychczas nie są znane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowaia przez osoby kierujące pojazdami i obsługujące urządzenia mechaniczne w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Chmiel zwyczajny - Humulus lupulus - zastosowanie i działanie

Surowce:

szyszkI chmielowe (Lupuli strobili) lupulina (Lupulinum, Lupuli Glandulae)

Działanie lecznicze:

uspokajające nasenne zwiększa wydzielanie soku żołądkowego poprawia apetyt

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Chmiel zwyczajny / Humulus lupulus Encyklopedia ziół - Chmiel zwyczajny / Humulus lupulus Encyklopedia ziół - Chmiel zwyczajny / Humulus lupulus

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Stosuje się w stanach niepokoju, nadpobudliwości nerwowej. W połączeniu z innymi ziołami kojącymi nerwy, takimi jak kozłek lekarski, może też działać nasennie. Chmiel zalecany jest też w nerwicach żołądkowo-jelitowych i zaburzeniach trawiennych. Chmiel zawiera związki o działaniu estrogennym. Działanie to wykorzystuje się w okresie klimakterium (wyciągi z chmielu zmniejszają uderzenia ciepła towarzyszące temu okresowi). Działanie to wymaga jednak dalszych badań. Zewnętrznie: Szyszki chmielu są stosowane także w kosmetyce. Przy wypadaniu włosów stosuje się zewnętrznie wyciągi z szyszek chmielu.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca jednoczesnego stosowania z syntetycznymi lekami uspokajającymi, jeżeli nie zostały przepisane w takim zestawieniu przez lekarza. Ze względu działanie uspokajające oraz zwiększające skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania szyszek chmielu przez osoby kierujące pojazdami i obsługujące urządzenia mechaniczne w ruchu. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus