Versiva XC, opatrunek żelujący piankowy na przylepcu, 11x11cm, 10szt
110.09 zł

Versiva XC, opatrunek żelujący piankowy na przylepcu, 11x11cm, 10szt

Versiva XC, opatrunek żelujący piankowy na przylepcu, 11x11cm, 10szt
Ostatnia cena produktu
110.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Versiva XC nieprzylepny żelujący opatrunek piankowy, to jałowy opatrunek zbudowany z zewnętrznej warstwy poliuretanowej, warstwy absorpcyjnej wykonanej z nietkanych włókien w technologii Hydrofiber oraz cienkiej, nieprzylepnej warstwy kontaktującej się z powierzchnią rany.
 

Działanie

Zewnętrzna warstwa poliuretanowa chroni ranę przed zanieczyszczeniami i jednocześnie umożliwia odparowywanie nadmiaru wilgoci z rany. Warstwa absorpcyjna wykonana z nietkanych włókien pochłania i zatrzymuje wysięk formując spoisty żel. Nieprzylepna warstwa opatrunku umożliwia delikatne usunięcie opatrunku z rany.
Opatrunek pochłania wysięk z rany i tworzy wilgotne srodowisko gojenia, co przyspiesza proces leczenia rany i umożliwia autolityczne oczyszczenie rany z martwicy bez uszkodzenia  nowopowstałych komórek.
Versiva  XC nieprzylepny opatrunek piankowy, może byc stosowany jako opatrunek pierwotny, lub jako opatrunek wtórny. Może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami zalecanymi przez lekarza.
Versiva  XC nieprzylepny opatrunek piankowy stanowi barierę chroniącą ranę przed drobnoustrojami, a także wirusami takimi jak wirus HIV i Hepatitis, ale nie zabezpiecza ani nie gwarantuje ochrony przed przeniesieniem wirusa HIV i Hepatitis.

Wskazania

Versiva  XC nieprzylepny, żelujący opatrunek piankowy może być stosowany w przypadku:

 • otarcia skóry,
 • niewielkie zranienia,
 • niewielkie rany ostre,
 • niewielkie oparzenia.

Pod kontrolą lekarską może byc stosowany w leczeniu ran takich jak:

 • owrzodzenia podudzi (na tle żylnym, tętniczym i mieszane)
 • odleżyny (różnego stopnia)
 • owrzodzenia w przebiegu stopy cukrzycowej,
 • rany chirurgiczne (rany pooperacyjne, miejsca poborów skóry do przeszczepów)
 • oparzenia drugiego stopnia,
 • rany pourazowe.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W przypadku jeśli jałowe opakowanie jest naruszone, opatrunku nie powinno sie stosować.

 • Przygotowanie rany :

Przed nałożeniem opatrunku należy dokładnie przemyć ranę za pomocą roztworu soli fizjologicznej, lub z wykorzystaniem innego przeznaczonego do tego środka. Skórę wokół rany należy dokładnie osuszyć.

 • Przygotowanie opatrunku i jego aplikacja:

- wybierz opatrunek w rozmiarze i kształcie takim aby jego centralna część była większa od obszaru rany,
- usuń papier ochronny. Należy unikać dotykania obszaru opatrunku kontaktującego się bezpośrednio z raną,
- przytrzymaj opatrunek nad raną ustawiając go tak by środek opatrunku znajdował się bezpośrednio nad środkiem rany. Umieść opatrunek bezpośrednio na ranie.
- do umocowania opatrunku należy zastosować odpowiedni bandaż lub taśmę,
- w przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc, np. okolicy kości krzyżowej, należy zastosować opatrunek w odpowiednio dobranym kształcie. Konieczne może okazać się dodatkowe umocowanie opatrunku przy pomocy np. specjalnej taśmy klejącej,
- wyrzuć pozostałe po przycinaniu części opatrunku.

 • Zmiana opatrunków i ich usuwanie:

Opatrunek należy zmienieć, w każdym wypadku, gdy jest to klinicznie wskazane. Opatrunek może pozostawać na ranie maksymalnie przez okres 7 dni. Rana powinna być za każdym razem dokładnie przemywana.
Aby zdjąć opatrunek, należy przycisnąć delikatnie skórę w pobliżu brzegu opatrunku i unieść brzeg opatrunku. Unoszenie brzegów opatrunku należy kontynuować do momentu aż zostanie całkowicie odklejony. Delikatnie usunąć opatrunek z rany.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Versiva XC nieprzylepny, żelujący opatrunek piankowy nie powinien być stosowany u osób ze stwierdzoną alergią na opatrunek lub któryś z jego składników.
Opatrunek nie powinien być stosowany, w połączeniu z innymi preparatami stosowanymi w leczeniu ran, bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W przypadku zaobserwowania podrażnień (zaczerwienienie, zapalenie), maceracji, hipergranulacji, nalezy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

W trakcie zmiany opatrunku, należy ocenic stan rany . Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku stwierdzenia:

 • zakażenia rany (zwiększony ból, krwawienie, duża ilość wysięku),
 • zmienił sie zapach/ zabarwienie wysięku z rany,
 • nie ma widocznych postępów w procesie leczenia,
 • w przypadku pojawienia się innych nieoczekiwanych objawów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h