Magnetoplag Sensilab, wkładka magnetyczna doodbytnicza, 1szt
Magnetoplag Sensilab, wkładka magnetyczna doodbytnicza, 1szt
0.00 zł

Magnetoplag Sensilab, wkładka magnetyczna doodbytnicza, 1szt

Magnetoplag Sensilab, wkładka magnetyczna doodbytnicza, 1szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Magnetoplag Polfa-Łódź jest pomocniczym środkiem terapeutycznym do przewlekłej, łagodnej stymulacji kanału odbytu w przebiegu choroby hemoroidalnej, po uprzednim wykluczeniu choroby nowotworowej jelita grubego.
Magnetoplag składa się  z 2 niezależnych wielobiegunowych magnesów, zamkniętych w obudowach w kształcie litery T, wykonanych z twardego tworzywa sztucznego, koloru białego, zakończonych ogranicznikiem, na którym umieszczono oznaczenie koloru zielonego lub pomarańczowego.
Korpus wkładek został wyprofilowany w taki sposób, aby uzyskać maksymalną tolerancję organizmu na terapię doodbytniczą i zapewnić pacjentowi uczucie komfortu podczas całego procesu leczenia.

Działanie

Magnetoplag reguluje krążenie krwi w naczyniach w układzie żylnym dolnego odcinka jelita, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz świąd w obrębie odbytu.

Wskazania

Choroba hemoroidalna.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed każdym użyciem Magnetoplag powienien być dokładnie umyty wodą z mydłem i osuszony.
Część aktywną wkładki do linii ogranicznika należy powlec wazeliną. Tak przygotowany Mangetoplag powinien być ostrożnie wprowadzony do odbytu. W przypadku trudności z wprowadzeniem należy go wprowadzać stopniowo, z przerwami, tak aby uniknąć uszkodzenia błony śluzowej.
Po wprowadzeniu wkładki do kanału odbytu pacjent powinien pozostać w pozycji bocznej leżącej przez okres jednej do dwóch godzin.
Po użyciu należy wkładkę dokładnie umyć wodą z mydłem i osuszyć.
Do pierwszego użycia wybiera się dowolną z dwóch sztuk.
Następnego dnia należy użyć sztuki nie używanej w dniu poprzednim.
Leczenie powinno być kontynuowane przez minimum 10 dni, jednak nie dłużej niż 21 dni.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Choroba nowotworowa, ostre choroby infekcyjne, czynna postać gruźlicy, krwawienia z przewodu pokarmowego.
Nie zaleca się stosowania terapii z użyciem Magnetoplag u osób: z ostrymi chorobami serca i ciężką niewydolnością krążenia, zaawansowanymi zaburzeniami ukrwienia kończyn dolnych, wszczepionym rozrusznikiem serca, posiadających metalowe implanty w obrębie miednicy mniejszej (sztuczne stawy, antykoncepcyjna wkładka domaciczna), po przebytych zabiegach chirurgicznych, oraz u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Magnetoterapia może prowadzić do wzmożenia popędu płciowego, okresowego obniżenia ciśnienia tętniczego, a także przemijającej biegunki.

Producent

SENSILAB
Drewnowska 43/55
Łódź
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT