Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 10x10cm, 10 szt
119.09 zł

Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 10x10cm, 10 szt

Aquacel Hydrofibre, opatrunek, 10x10cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
119.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Opatrunek Aquacel jest miękkim, sterylnym, nietkanym opatrunkiem w formie płytki lub taśmy składającej się z włókien hydrokoloidowych. Łatwo dopasowuje się do powierzchni rany i wykazuje wybitne zdolności absorpcyjne. Wchodzi w interakcje z płynem wysiękowym, tworząc miękki żel, który utrzymuje środowisko wilgotne w ranie, oczyszczając ją i przyspieszając jej gojenie. Opatrunek zdejmuje się bez uszkodzenia lub z minimalnym uszkodzeniem gojących się tkanek. Może pozostawać niezmieniony przez okres do 7 dni, jednak w ranach obficie sączących lub z innych wskazań klinicznych może być zmieniany częściej.

Wskazania

Opatrunek jest wskazany w leczeniu sączących się ran przewlekłych, takich jak odleżyny, owrzodzenia podudzi oraz ran ostrych, takich jak otarcia, rany szarpane, rany cięte, miejsca pobrania przeszczepów oraz oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Opatrunek ten jest także przeznaczony do leczenia ran chirurgicznych i ran pourazowych, które goją się wtórnie. Jest również odpowiedni do leczenia ran mających skłonność do krwawień po oczyszczaniu mechanicznym lub chirurgicznym, miejsc pobrania przeszczepu oraz ran pourazowych. Aquacel ułatwia kontrolę krwawienia o niewielkim nasileniu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed zastosowaniem, jeśli to konieczne, ranę należy oczyścić, a następnie przemyć ją odpowiednim środkiem dezynfekującym, zaleconym przez specjalistę. Następnie należy nałożyć na ranę opatrunek Aquacel i pokryć go opatrunkiem utrzymującym wilgoć lub gazą lub innym opatrunkiem wtórnym.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować u osób nadwrażliwych na opatrunek lub jego składniki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aquacel - zastosowanie i działanie

Skład:

karboksymetyloceluloza sodowa

Postać:

opatrunek

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Chirurgia ogólna

Działanie :

ułatwia gojenie się ran

Wskazania:

Opatrunek Aquacel jest wskazany w leczeniu sączących się ran przewlekłych, takich jak odleżyny, owrzodzenia podudzi oraz ran ostrych, takich jak otarcia, rany szarpane, rany cięte, miejsca pobrania przeszczepów;w oraz poparzenia I i II stopnia. Opatrunek ten jest także przeznaczony do leczenia ran chirurgicznych i ran pourazowych. Jest rówież odpowiedni do leczenia ran mających skłonność do krwawień po oczyszczaniu mechanicznym lub chirurgicznym. Aquacel ułatwia kontrolę krwawienia o niewielkim nasileniu.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem, jeśli to konieczne, ranę należy oczyścić, a następnie przemyć ją odpowiednim środkiem dezynfekującym, zaleconym przez specjalistę. Następnie nałożyć na ranę opatrunek Aquacel i pokryć go opatrunkiem utrzymującym wilgoć lub gazą lub innym opatrunkiem wtórnym. Opatrunek Aquacel powinien zostać zmieniony, gdy przesiąknie płynem wysiękowym lub zgodnie ze wskazaniami klinicznymi. Opatrunek może pozostać na ranie do 7 dni. W niektórych przypadkach należy nawodnić ranę solą fizjologiczną, aby usunąć opatrunek bez uszkadzania nowo powstałej w procesie ziarninowania tkanki.