Produkt w kategoriach

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt

10.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol.

Skład

Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu,

substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy

otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Dawkowanie

Lek do krótkotrwałego stosowania doustnego. 1 tabletka (w razie konieczności 2) do 3 razy na dobę podczas posiłku.

Nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin, zachować co najmniej 6-godzinną przerwę między dawkami.

Działanie

Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Wskazania

Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Przeciwwskazania

  • Nie stosować dłużej niż przez 3 dni.
  • Nie stosować jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.
  • Nie stosować jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leci przecibólowe, takie jak : ibuprofen, kwas acetylosalicylowy w dużych dawkach lub inne leki z grupy NLPZ  w tym inhibitory COX-2.
  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynną leku lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Jeśli występuje lub występowało owrzodzenie lub krwawienie w obrębie żołądka lub dwunastnicy.
  • Jeśli występują zaburzenia czynności krwi
  • Jeśli występuje niewydolność nerek, wątroby bądź serca.
  • W III trymestrze ciąży
  • U osób poniżej 18 roku życia.

Działania niepożądane

Często: bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka.

Niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie płytek krwi.

Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby krwinek, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, depresja, omamy, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ostre reakcje skórne w tym powstawanie pęcherzy, wysokie ciśnienie krwi, problemy z wątrobą, problemy z nerkami, zaburzenia pracy serca

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25 st. C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen Ultima - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne przeciwgorączkowe

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli - 1 tabletka z jedzeniem i piciem, do 3 razy na dobę. Należy zachować, co najmniej 6 godziną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 3000 mg paracetamolu i 1200 mg ibuprofenu na dobę).   Uwaga! Lek przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle brzucha, złe samopoczucie, nudności, wymioty, biegunka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmiany obrazu krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, omamy, depresja, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ostre reakcje skórne, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia pracy serca (objawiające się dusznością, obrzękiem).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, chorobę wrzodową żołądka i/lub jelit, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności serca, wątroby i/lub nerek, astmę, toczeń rumieniowaty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub przewlekłe zapalne choroby jelit.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, kortykosteroidy, chinolony (leki przeciwbakteryjne), leki przeciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon), leki rozrzedzające krew lub przeciwzakrzepowe, leki pobudzające pracę serca, leki stosowane przy wysokim poziomie cholesterolu, leki moczopędne, leki na nadciśnienie, leki immunosupresyjne, leki stosowane w leczeniu fobii lub depresji, mifepryston, leki stosowane w leczeniu HIV (zydowudyna).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność w pierwszych 6 miesiącach ciąży.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus