Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, (import równoległy), 20 szt.
11.62 zł

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, (import równoległy), 20 szt.

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, (import równoległy), 20 szt.
Ostatnia cena produktu
11.62 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Efferalgan Vitamin C to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym zawierającym w składzie witaminę C.

Importer: InPharm
Kraj pochodzenia:Hiszpania

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 330 mg/tab.) i kwas askorbowy (200 mg/tab.). Inne składniki leku to: potasu wodorowęglan, sodu wodorowęlan, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan, sodu dukozynian, powidon.

Dawkowanie

Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i natychmiast wypić.
Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat): dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny.
Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 9 tabletek na dobę. W przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 12 tabletek. Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp.
Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka załączonej w ulotce.

Działanie

Efferalgan Vitamin C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.
Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania

  • Ból o łagodnym i średnim nasileniu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
  • Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
  • Gorączka.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Efferalgan Vitamin C:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
  • u dzieci o masie ciała mniejszej niż 27 kg,
  • u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO,
  • w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym, buprenofiną, nalbufiną, pentazocyna,
  • jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa, w przypadku, gdy podawane są duże dawki witaminy C (większe niż 1 g).

Działania niepożądane

Rzadko: złe samopoczucie, obniżone ciśnienie krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych.
Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia, leukopenia, neutropenia, spadek wartości INR.
Zgłaszane były bardzo rzadkie wymagające odstawienia leczenia przypadki reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego.
Duże dawki kwasu askorbowego mogą u niektórych osób powodować rozwój kamicy szczawianowej i moczanowej oraz nasilać hemolizę u osób z niedoborem G6PD w postaciach z przewlekłą hemolizą.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan Vitamin C - Paracetamolum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Stany gorączkowe, grypa, przeziębienie. Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe), nerwobóle.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Dzieci: od 7 do 13 roku życia: 0,5-1 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody, od 13 do 15 roku życia 1-1,5 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Przeciętne dawkowanie wynosi 20-30 mg/kg masy ciała/na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4godzinh. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus