Liść babki lancetowatej, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50g
2.39 zł

Liść babki lancetowatej, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50g

Liść babki lancetowatej, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50g
Ostatnia cena produktu
2.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Liść babki lancetowatej

Skład

100g liści babki lancetowatej

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia doustnie w postaci odwaru. 1 łyżkę ziół zalać 1,5 szklanki wody i ogrzewać do wrzenia, gotować łagodnie pod przykryciem 15 minut. Odstawić, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie po 1/2 szklanki świeżo przygotowanego odwaru. W stanach zapalnych jamy ustnej i gardła świeżo przygotowany odwar stosowac do płukania jamy ustnej i gardła.

Zewnętrznie: do okładów lub przemywań, stosować w ten sam sposób przygotowany odwar kilka razy dziennie. Każdorazowo używać świeży płatek jałowej gazy. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar.

Działanie

Przeciwzapalnie, miejscowo ściągające.

Wskazania

Wewnętrznie: pomocniczo w nieżytach górnych dróg oddechowych,
zewnętrznie: do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, w postaci okładów i przemywań w łagodnych stanach zapalnych skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść babki lancetowatej, nie zaleca się stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Nieznane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Babka lancetowata - Plantago lanceolata - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść babki (Plantaginis folium)

Działanie lecznicze:

przyspiesza regenerację naskórka przeciwzapalne wykrztuśne powlekająco i ochronnie na podrażnioną błonę śluzową gardła rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Babka lancetowata / Plantago lanceolata

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Nieżyty górnych dróg oddechowych. Zawarte w babce lancetowatej związki czynne pobudzają wytwarzanie śluzu w oskrzelach, rozrzedzają go. Wspomaga to oczyszczanie dróg oddechowych. Śluzy zawarte w babce lancetowatej łagodzą też suchy kaszel oraz działają osłaniającą na przewód pokarmowy. Działanie to jest szczególnie cenne w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, wrzodach żołądka i/lub dwunastnicy. Zewnętrznie: Stany zapalne skóry i błon śluzowych jamy ustnej i gardła, trudno gojące się rany, oparzenia, owrzodzenia, ukąszenia owadów, zapalenie spojówek, świąd i stany zapalne narządów rodnych.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Jeśli objawy nasilą się lu nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się przyjmowania leku przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus