Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
2.10 zł

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania

Skład

W 100g 100g ziela nostrzyka

Dawkowanie

1 łyżke ziela (2,5g) zalać 1- 1,5 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 minut. Ciepłego naparu użyć do przygotowania okładów na chore miejsce.

Wskazania

Niewielkie obrzęki, czyraki, jako środek rozmiękczający, ułatwiający gojenie.

Przeciwwskazania

Uszkodzona skóra, dzieci.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) - Melilotus officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele nostrzyka (Meliloti herba)

Działanie lecznicze:

rozmiękczające przyspiesza gojenie zmniejsza krzepliwość krwi

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Surowiec jest stosowany wewnętrznie, wyłącznie jako składnik preparatów złożonych, przy chronicznej niewydolności żylnej, szczególnie w bólach nóg, uczuciu ciężkości, nocnych kurczach mięśni łydek, w obrzękach, w zakrzepowym zapaleniu żył, zespole pozakrzepowym. Zewnętrznie: Miejscowo - na wrzody, czyraki, stany zapalne skóry (jako emplastrum meliloti, czyli plaster nostrzykowy).

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki doustnych przetworów mogą spowodować krwawienia wewnętrzne.

Ostrzeżenia:

Przetwory przyjmowane do wewnątrz należy stosować w małych dawkach i przez krótki czas. Najlepiej dostosować się do zaleceń lekarza. Dotyczy to zwłaszcza osób ze skłonnością do skaz krwotocznych i osób przyjmujących leki rozrzedzające krew (np. Aspiryna, Polopiryna). Należy ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby i nerek. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus