Acatarick Allergy, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
12.00 zł

Acatarick Allergy, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Acatarick Allergy, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
12.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek przeciwalergiczny

Skład

Cetirizini dihydrochloridum

Dawkowanie

Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyzej 12 lat: 1 tabletka na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: pół tabletki (5 mg) dwa razy na dobę.

 

Lek można zażywać z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletki należy połykać popijając wodą.

Działanie

Acatarick Allegry jest lekiem o działaniu przeciwalergicznym.

Wskazania

Lek Acataric Allegry jest wskazany u dorosłych i dizeci w wieku 6 lat i starszych:

  • w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.
  • w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Acatarick Allergy - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Łagodzenie objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Łagodzenie objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: pół tabletki (5 mg) dwa razy na dobę. Lek można zażywać z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletki należy połykać popijając wodą.   Uwaga! Podczas stosowania nie należy pić alkoholu. Co najmniej 3 dni przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych, należy odstawić lek.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: senność, ospałość, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nudności, biegunka, obrzęk i podrażnienie błony śluzowej gardła, obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa. Niezbyt często: ból brzucha, pobudzenie, osłabienie, ogólnie złe samopoczucie, nieprawidłowe odczucia na skórze), wysypka, której może towarzyszyć świąd. Rzadko: szybkie bicie serca, obrzęk, reakcje uczuleniowe, zaburzenia czynności wątroby, zwiększenie masy ciała, napady drgawek, zaburzenia ruchowe, agresja, dezorientacja, depresja, omamy, zaburzenia snu, świąd.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn, szczególnie w przypadku stosowania dawek większy niż zalecane.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, ciężką niewydolność nerek, zaburzenia czynności wątroby, nietolerancję laktozy.   Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, teofilinę, leki przeciwdepresyjne i przeciwarytmiczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.