Calcium C210-farmaco, tabletki musujące o smaku cytrynowym, 12 szt
3.75 zł

Calcium C210-farmaco, tabletki musujące o smaku cytrynowym, 12 szt

Calcium C210-farmaco, tabletki musujące o smaku cytrynowym, 12 szt
Ostatnia cena produktu
3.75 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń i witaminę C (ciąża, okres karmienia piersią, okresy intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, rekonwalescencja po przebytych chorobach), zmniejszonej odporności organizmu (np. częste choroby układu oddechowego, zwłaszcza przeziębienie i grypa), w stanach niedoboru wapnia i witaminy C, w chorobach alergicznych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium C-210 - Calcii lactogluconas, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) laktoglukonian wapnia

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

uzupełnia niedobory witaminy C uzupełnia niedobory wapnia

Wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (np. u dzieci w okresie wzrostu ciała, w ciąży). Stany niedoboru wapnia w organizmie (np. zaburzenia wchłaniania). Leczenie i zapobieganie osteoporozie różnego pochodzenia. Wspomagająco  w stanach uczuleniowych, nieżytach górnych dróg oddechowych, w przebiegu chorób zakaźnych. Profilaktycznie przeciwprzeziębieniowo.

Dawkowanie:

Doustne. 1-3 tabletki dziennie. Tabletkę należy rozpuścić w szklance ciepłej wody.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, hiperkalcemia (nadmiar jonów wapnia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, wysoki poziom wapnia we krwi, zaburzenia czynności nerek.   Gdy przyjmujesz antybiotyki tetracyklinowe i związki fluoru (m.in. fluorochinolonów), glikozydy naparstnicy, moczopędne leki tiazydowe (hydrochlorotiazyd, indapamid, klopamid), glikokortykosteroidy, kalcytoninę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. Preparat zawiera 210 mg witaminy C, a dzienne spożycie tej witaminy w ciąży nie powinno przekraczać 100mg.