Gaix, na wzdęcia, 100 mg, kapsułki, 50 szt
Gaix, na wzdęcia, 100 mg, kapsułki, 50 szt
0.00 zł

Gaix, na wzdęcia, 100 mg, kapsułki, 50 szt

Gaix, na wzdęcia, 100 mg, kapsułki, 50 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w przypadku wzdęć.

Skład

1 miękka kapsułka żelatynowa zawiera 100mg symetykonu.

Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol 85% i żółcień chinolinowa (E104).

Wskazania

  • Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitowych, związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych, takich jak wzdęcia, uczucie pełnośći, odbijanie, dyspepsja czynnościowa.
  • Przygotowanie do badań diagnostycznych jamy brzusznej (np.radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopowych).

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14lat: doustnie 1-2 kapsułki do 3 razy dziennie.

Należy przyjmować podczas lub po posiłku, połykając w całości (nie rozgryzać, nie żuć), popijając odpowiednią ilością płynu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Nie zaleca się stosowania w celu objawowego leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, spowodowanych przez gazy jelitowe u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Producent

SCHERER

Cechy produktu
PRODUCENT

Gaix - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitwoych, związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych, takich jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie i dyspepsja czynnościowa. Przygotowanie do badań diagonstycznych jamy brzusznej (np. radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopowych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku poniżej 14 lat: 1-2 kapsułki. Dawka dobowa 3-6 kapsułek. Preparat należy przyjmować podczas lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości (nie rozgryzać, nie żuć), popijając szklanką wody. Okres stosowania preparatu zależy od przebiegu dolegliwości. W razie konieczności preparat Gaix można stosować przez dłuższy czas.   W celu przygotowania się do badań diagnostycznych: dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat - dzień przed badaniem 2-3 kapsułki, rano w dniu badania 1 kapsułka.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na symetykon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu Gaix w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.