Skinoren, 20%, krem (import równoległy), 30 g
34.99 zł

Skinoren, 20%, krem (import równoległy), 30 g

Skinoren, 20%, krem (import równoległy), 30 g
Ostatnia cena produktu
34.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Skinoren jest kremem przeciwtrądzikowym.

Skład

kwas azelainowy 200 mg/g, kwas benzoesowy, estry polietylenowe kwasów tłuszczowych, miesznina mono-, di-, triglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, oktanonian cetearylu, glikol propylenowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować wyłącznie na skórę.

Działanie

Kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych oraz zmniejsza liczbę zaskórników. Ponadto hamuje nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka.

Wskazania

Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Skinoren - Acidum azelaicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas azelainowy

Postać:

żel krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

zmniejsza tworzenie się zaskórników przeciwbakteryjne hamuje nadmierne rogowacenie naskórka

Wskazania:

Trądzik pospolity (żel), trądzik pospolity i przebarwienia (krem).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dwa razy dziennie - rano i wieczorem - nanosi się cienką warstwę kremu lub żelu na umytą i osuszoną skórę (preparat należy dokładnie wklepać). W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lek stosuje się raz dziennie lub przerywa leczenie do czasu ustąpienia działań niepożądanych. Leczenie trądziku powinno trwać co najmniej 4 tygodnie. Pełny efekt osiąga się zazwyczaj po kilku miesiącach stosowania. W leczeniu przebarwień preparat stosuje się co najmniej 3 miesiące. Należy unikać kontaktu preparatu ze spojówkami.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia może wystąpić łagodne, miejscowe podrażnienie skóry (zaczerwienienie, świąd, pieczenie, suchość i łuszczenie się skóry), które ustępuje samoistnie. Rzadko obserwowano kontaktowe zapalenie skóry i zapalenie mieszków włosowych, bardzo rzadko - alergiczne reakcje skórne, m.in. wysypkę.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zwłaszcza na glikol propylenowy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się jego stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.