Envit Q10, tabl., 30 szt
30.28 zł

Envit Q10, tabl., 30 szt

Envit Q10, tabl., 30 szt
Ostatnia cena produktu
30.28 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Envit Q10 suplement diety zawierający koenzym Q10 potocznie nazywany eliksirem młodości. 

Składniki

koenzym Q10-30mg
celuloza mikrokrystaliczna, fosforan monowapniowy- substancje wypełniajace, dwutlenek krzemu- substancja przeciwzbrylająca, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana- stabilizator, poliwinylopirolidon- substancja zagęszczająca, stearynian magnezu- substancja do stosowania na powierzchnię.

Właściwości składników

Koenzym Q10 jest czynnikiem potrzebnym do życia każdej komórki w organizmie człowieka. Największe ilości tego składnika znajdują się w komórkach zużywających dużo energii, przede wszystkim w mięśniu sercowym, w wątrobie i trzustce.

Koenzym Q10 uczestniczy we wszystkich procesach dostarczających organizmowy energii, korzystnie wpływa na układ odpornościowy i wydolność serca. Dzięki właściwościom oksydoredukcyjnym i "wyłapującym" wolne rodniki tlenowe opóźnia procesy starzenia się komórek. Zwiększone zapotrzebowanie na koenzym Q10 wykazują m.in. osoby uprawiające intensywny wysiłek fizyczny i umysłowy. Uzupełnienie zapasów koenzymu Q10 wymaga mało zróżniocowana dieta uboga w mięso, ryby i warzywa.
Koenzym Q10 polecany jest również osobom starszym, gdyż wraz z wiekiem obniża się jego produkcja w organizmie.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli: 1 tabletka dziennie (30mg koenzymu Q10) najlepiej bezpośrednio po posiłku przez okres co najmniej 2 miesięcy.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Preparat nie powinien być spożywany przez dzieci, kobiety w ciąży i karmiące.

 Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

POLFA PABIANICE
Piłsudskiego 5
95-200 Pabianice

Envit Q10 - Ubidecarenonum - zastosowanie i działanie

Skład:

koenzym Q10

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwmiażdżycowe cytoprotekcyjne zwiększa wykorzystanie energii w komórkach

Wskazania:

Terapia uzupełniająca w: kardiomiopatii, niewydolności krążenia, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca towarzyszącym niewydolności krążenia. Ponadto pomocniczo w paradontozie, profilaktyce i leczeniu miażdżycy, zespole przewlekłego zmęczenia, osłabieniu wydolności fizycznej spowodowanym niedoborem endogennego koenzymu Q10, zwłaszcza w wieku podeszłym.

Dawkowanie:

Doustnie. Terapia uzupełniająca w chorobach układu krążenia: 60-180 mg na dobę w 2-3 dawkach. Miażdżyca: 30-300 mg na dobę w dawkach podzielonych. Paradontoza: 60-120 mg na dobę w 2-3 dawkach. Zespół przewlekłego zmęczenia, osłabienie wydolności fizycznej: 60-120 mg na dobę w 2-3 dawkach. Preparat może być stosowany długotrwale, efekty kliniczne ujawniają się zazwyczaj po dłuższym okresie. Preparat należy przyjmować bezpośrednio po posiłkach. Po długotrwałym stosowaniu preparatu nie należy gwałtownie odstawiać.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko obserwowano nudności, wymioty, biegunkę, utratę łaknienia, zaczerwienienie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki moczopędne, glikozydy naparstnicy, leki należące do grupy azotanów, warfarynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.