Prazol neo, 10 mg, kapsułki, 14 szt
14.39 zł

Prazol neo, 10 mg, kapsułki, 14 szt

Prazol neo, 10 mg, kapsułki, 14 szt
Ostatnia cena produktu
14.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

PRAZOL NEO - Lek hamujący wydzielanie kwasu żołądkowego

Skład

żelatyna, dwutlenek tytanu, żółcień chinolinowa, tlenek czerwony żelaza, erytrozyna, tusz (szelak, glikol propylenowy, poliwinylopirolidon, wodorotlenek sodu, dwutlenek tytanu, alkohol etylowy bezwodny, alkohol izopropylowy, alkohol N-butylowy).

Dawkowanie

Dorośli (w wieku powyżej 18 lat)”

Dawka początkowa: 2 tabletki dziennie, a jeśli objawy ustąpią, należy zmniejszyć dawkę do 1 tabletki dziennie.

Działanie

Lek PRAZOL NEO zawiera 10mg substancji czynnej zwanej omeprazol, która poprzez zahamowanie wydzielania kwaśnego soku żołądkowego zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

Wskazania

Lek PRAZOL NEO wskazany jest do stosowania u osób:

  • z objawami cofania treści żołądkowej do przełyku;

  • - odczuwających dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na omeprazol lub którykolwiek z pozostałych składników;

  • jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje atazanawir (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

 

Nie zaleca się również stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie działań niepożądanych, takich jak: bóle i zawroty głowy, nieostre widzenie, senność, zaparcia, biegunki, nudności, wzdęcia, bóle pleców.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Prazol neo - Omeprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

omeprazol

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Preparat jest przeznaczony do stosowania u osób z objawami cofania treści żołądkowej do przełyku, odczuwających dolegliwości pieczenia przełyku (zgaga).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawka początkowa 2 tabletki dziennie, a jeśli objawy ustąpią należy zmniejszyć dawkę do 1 tabletki dziennie.   Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, senność, zaparcia, biegunki, nudności, wzdęcia, bóle pleców.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Nie mniej jednak niektóre osoby podczas stosowania leku Prazol neo mogą odczuwać takie działania niepożądane jak np.: zawroty głowy, zaburzenia widzenia, senność. W przypadku wystąpienia tego typu działań niepożądanych nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omperazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz nelfinawir, atazanawir (leki stosowane w leczeniu zakażeń HIV); ketokonazol, itrakonazol lub klarytromycynę (stosowane w leczeniu niektórych zakażeń); diazepam lub inne benzodiazepiny (leki uspokajające i zmniejszające napięcie mięśni); fenytoinę (stosowana w leczeniu padaczki); warfarynę (zmniejsza krzepliwość krwi); cytalopram, imipraminę, clomipraminę (stosowane w leczeniu depresji); disulfram (stosowany w leczeniu alkoholizmu); digoksynę (stosowany w chorobach serca); witaminę B12; preparaty dziurawca; takrolimus lub cyklosporynę (zmniejsza aktywności układu immunologicznego).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Prazol neo w okresie ciąży bez konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.