Tears Again, spray, 10 ml
Tears Again, spray, 10 ml
34.99 zł

Tears Again, spray, 10 ml

Tears Again, spray, 10 ml
34.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Preparat stosowany do leczenia, łagodzenia lub kompensacji podrażnień suchego oka.

Skład

(1 ml preparatu zawiera): lecytyna sojowa 10 mg, chlorek sodu 8 mg, etanol 8 mg, fenoksyetanol 5 mg, palmitynian witaminy A - 0,25 mg, witamina E 0,02 mg, woda oczyszczona

Zawiera środek konserwujący: fenoksyetanol

Działanie

Tears Again® stabilizuje warstwę lipidową filmu łzowego, reguluje i poprawia nawilżenie powierzchni oczu i powiek.

Tears Again® zwiększa komfort noszenia soczewek kontaktowych.

Wskazania

Preparat stosowany do łagodzenia lub kompensacji podrażnień suchego oka.

Do stosowania w uwarunkowanych wpływem środowiska dolegliwościach oczu, takich jak suche oczy, uczucie napięcia powiek, uczucie ciała obcego, pieczenie i swędzenie oczu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Tears Again® należy rozpylić 1-2 razy na zamknięte oczy. Produktu nie rozpylać na otwarte oczy, nie dotykać powierzchni oczu końcówką aerozolu, lecz trzymać w odległości ok. 10 cm.

Przypadkowe zastosowanie na otwarte oczy może spowodować krótkotrwałe uczucie lekkiego pieczenia, które bardzo szybko mija i nie prowadzi do żadnych uszkodzeń.

Zaleca się stosowanie Tears Again® 3-4 razy dziennie.

W przypadku większych dolegliwości można bez zastrzeżeń stosować spray częściej.

Uwagi

Preparat można stosować przez 6 miesięcy od daty pierwszego użycia.

W przypadku stosowania kosmetyków do oczu preparat powinien być aplikowany przed nałożeniem makijażu i po jego zmyciu. Tears Again® można stosować również na nałożony makijaż oczu. W takiej sytuacji należy go rozpylić tylko 1 raz z większej odległości (ok. 20 cm).

 

Producent

OPTIMA PHARMAZEUTISCHE

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
PRODUCENT

Tears Again - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina A witamina E (tokoferol) lecytyna sojowa

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

uzupełnia zewnętrzną warstwę filmu łzowego w fosfolipidy

Wskazania:

Leczenie, łagodzenie i kompensacja w podrażnieniach związanych z zespołem "suchego oka" i związane z nim objawy takie jak: kłucie, swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, uczucie ucisku w oczach, zaczerwienienie oka, obrzęk powiek, nadwrażliwość na światło, również u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Dawkowanie:

Należy rozpylić spray Tears Again 1-2 razy na zamknięte oczy z odległości około 10 cm na każdą powiekę osobno. Nie rozpylać na otwarte oczy. Nie dotykać końcówką aerozolu do oczu w trakcie rozpylania. W przypadku stosowania kosmetyków do oczu Tears Again należy stosować przed makijażem lub po jego zmyciu. Tears Again może być również zastosowany na makijaż, jednakże wtedy należy zachować odstęp przynajmniej 20 cm. U osób używających szkieł kontaktowych Tears Again poprawia komfort noszenia tych szkieł. Nie ma ograniczeń w okresie stosowania po pierwszym zastosowaniu sprayu. Jedno opakowanie Tears Again może być używane przez różne osoby bez ryzyka zanieczyszczenia urządzenia. Opakowanie Tears Again ze względów technicznych nie może być w pełni opróżnione, jednakże gwarantowane jest, użycie 10 ml płynu (zastosowanie tzw. nadmiaru technologicznego). Tears Again nie powinno być stosowane jednocześnie z innymi lekami okulistycznymi. Jeśli stosuje się inny lek do oczu należy zachować 10 minutową przerwę pomiędzy aplikacja Tears Again i tego leku.

Możliwe skutki uboczne:

Po bezpośrednim rozpyleniu na otwarte oczy może się pojawić krótkotrwałe pieczenie. Jednakże objaw ten przemija bardzo szybko.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fenoksyetanol.