Rennie ICE, tabletki do ssania, smak mentolowy, 48 szt.
23.19 zł

Rennie ICE, tabletki do ssania, smak mentolowy, 48 szt.

Rennie ICE, tabletki do ssania, smak mentolowy, 48 szt.
Ostatnia cena produktu
23.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Rennie – ICE - 48 tabletek

Skład

1 tabletka zawiera: 680 mg węglanu wapnia i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze

Dawkowanie

jeśli lekarz nie zaleci inaczej – ssać lub rozgryźć 1 do 2 tabletek po posiłku lub przed snem

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich: jak zgaga, niestrawność wzdęcia, nudności uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jedna tabletka zawiera 475 mg cukru!

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rennie ICE - Calcii carbonas, Magnesii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia węglan magnezu

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zobojętniające

Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - ssać lub rozgryzać 1 do 2 tabletek godzinę po posiłku lub przed snem. Uwaga! Należy unikać długotrwałego stosowania leku. Jeśli objawy nie ustępują lub ustępują tylko częściowo należy zasięgnąć porady lekarza. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie dużych dawek może spowodować hipermagnezemię (zwiększone stężenie magnezu we krwi), hiperkalcemię (zwiększone stężenie wapnia we krwi) i zasadowicę (zwiększone stężenie zasad we krwi), szczególnie u osób z niewydolnością nerek. Związki magnezu podawane w dużych dawkach mogą powodować działanie przeczyszczające. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki leku, zaburzenia czynności nerek, podwyższony poziom wapnia we krwi, kamicę nerkową. Gdy przyjmujesz inne leki. W przypadku konieczności stosowania innych leków należy zachować 1-2 godzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem innych leków i Rennie ICE. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.