Daktarin, 2%, krem, (import równoległy) Blauf, 30 g
Daktarin, 2%, krem, (import równoległy) Blauf, 30 g
0.00 zł

Daktarin, 2%, krem, (import równoległy) Blauf, 30 g

Daktarin, 2%, krem, (import równoległy) Blauf, 30 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat przeciwgrzybiczy.

Skład

Substancją czynną leku jest mikonazlu azotan. 1 g kremu zawiera 20 mg mikonazolu. Inne składniki leku to butylohydroksyanizol, kwas benzoesowy, parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogolo 6 i makrogolo 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2 razy dziennie.

Działanie

Lek zawiera substancję czynną mikonazol. Mikonazol działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki oraz ziarenkowce. Likwiduje świąd skóry.

Wskazania

Wskazany w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby takie jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, pachwin, grzybica międzypalcowa stóp. Może być także stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • leczenie grzybic owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci,
  • nie stosować na zranioną skórę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią może być stosowany tylko na zalecenie lekarza.

Producent

BLAUFARMA/MCNEIL PRODUCTS

Cechy produktu
PRODUCENT

Daktarin - Miconazoli nitras - zastosowanie i działanie

Skład:

azotan mikonazolu

Postać:

krem puder puder do rozpylania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem : grzybice skóry, ciała, głowy, stóp (grzybica międzypalcowa - także w profilaktyce), pachwin, łupież pstry. Puder (w połaczeniu z kremem) : grzybica pachwin, pieluszkowe zapalenie skóry, grzybica międzypalcowa, w zapobieganiu grzybicy stóp.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek stosować miejscowo na chorobowo zmienioną skórę. Krem wcierać do momentu całkowitego wchłonięcia. Puder lub krem stosować 2 razy dziennie przez okres 2-6 tygodni (przy czym leczenie należy kontynuować przez 7 dni po ustąpieniu zmian). Uwaga! Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, świąd, pieczenie, miejscowe podrażnienie. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mikonazol lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.