Sudafed, 60 mg, tabletki powlekane (import równoległy) Blauf, 15 szt
10.49 zł

Sudafed, 60 mg, tabletki powlekane (import równoległy) Blauf, 15 szt

Sudafed, 60 mg, tabletki powlekane (import równoległy) Blauf, 15 szt
Ostatnia cena produktu
10.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie nosa i zatok przynosowych.

Skład

1 tabletka zawiera 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny oraz substancje pomocnicze: laktozę, skrobię kukurydzianą, powidon, magnezu stearynian; skład otoczki: żelaza tlenek czerwony, hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000.

Dawkowanie

1 tabletka 3-4 razy na dobę, przez maksymalnie 4 dni.

Wskazania

Katar i zatkany nos w przebiegu:

  • przeziębienia,
  • grypy,
  • alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.


Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • nadciśnienie tętnicze lub ciężka choroba wieńcowa,
  • przyjmowanie przez ostatnie 2 tygodniu leków zgrupy inhibitorów monoaminooksygenazy,
  • przyjmowanie furazolidonu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sudafed - Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek pseudoefedryny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Objawowe leczenie nieżytu nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: przeziębienia, grypy, alergii.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia jedną tabletkę 3 - 4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4 dni. Nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia. Nie przeprowadzono szczegółowych badań nad działaniem preparatu u pacjentów w podeszłym wieku. Zaleca się więc stosowanie dawkowania jak u dorosłych i zwrócenie szczególnej uwagi  na czynność nerek i wątroby. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, w tym zaburzenia snu oraz sporadycznie halucynacje. Istnieją nieliczne doniesienia o występowaniu wysypki skórnej, niekiedy z towarzyszącym uczuciem swędzenia. Sporadycznie opisywano przypadki zatrzymania moczu u mężczyzn przyjmujących pseudoefedrynę. W takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mógł być przerost gruczołu krokowego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pseudoefedrynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chore serce, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, nadczynność gruczołu tarczowego, zwiększone ciśnienie śródgałkowe lub przerost gruczołu krokowego, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwdepresyjne, leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy, leki obniżające ciśnienie krwi, furazolidon (Furazolidon). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży należy stosować jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza prowadzącego potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.