Zovirax Intensive, 5%(50mg/g), krem, (import równoległy), Avr, 2g
13.29 zł

Zovirax Intensive, 5%(50mg/g), krem, (import równoległy), Avr, 2g

Zovirax Intensive, 5%(50mg/g), krem, (import równoległy), Avr, 2g
Ostatnia cena produktu
13.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Zovirax Intensive (Aciclovirum) 50 mg/g krem

Skład

 1 gram kremu zawiera substancję czynną 50mg acykolwiru

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, Wazelina biała, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, poloksamer 407, sodu layrulosiarczan, arlacel 165. dimetykon 20, woda oczyszczona

Dawkowanie

Lek Zovirax Intensive w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zwykle, o ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się jak opisano poniżej. Lek należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskutecznej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np.: pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki. Stosowanie leku dodatkowo wokół zmian chorobowych zwiększa skuteczność leczenia opryszczki. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni. Jeżeli nie nastąpiło zagojenie zmian skórnych, leczenie można przedłużyć do 10 dni. Jeśli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek Zowirax Intensive zawiera substancję czynną acyklowir o działaniu przeciwwirusowym, wykazującym silnie dziłanie na wirusa opryszczki pospolitej

Wskazania

Jest wskazany w miejscowym leczeniu nawrotnej opryszczki warg i twarzy, wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na acyklowir, walacyklowir, glikol propylenowy lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Zovirax Intensive może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: Często: łagodne wysuszenie lub złuszczenie skóry. Niezbyt często: przemijające uczucie pieczenia lub mrowienia, swędzenie. Rzadko: rumień, kontaktowe zapalenie skóry po zastosowaniu leku Zovirax Intensive. Bardzo rzadko: nagłe reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak obrzęk naczynioruchowy. U niektórych osób w czasie stosowania leku Zovirax Intensive mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, również niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią - przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Zovirax (krem) - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwwirusowe

Wskazania:

Opryszczka wargowa i inne zmiany opryszczkowe na twarzy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów. Cienką warstwą kremu należy smarować zmiany chorobowe oraz otaczającą je skórę 5 razy dziennie (co 4 godziny) przez 5 dni, a w przypadkach trudno gojących się zmian przez 10 dni. Aby zapobiec nasileniu się lub przeniesieniu zakażenia, należy umyć ręce przed nałożeniem i po nałożeniu produktu, a także unikać niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykaniem ich ręcznikiem.Jeżeli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach należy skonsultować się z lekarzem.   Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe jamy ustnej lub pochwy, unikać kontaktu z oczami.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić przemijające pieczenie w miejscu zastosowania. Ponadto rzadko obserwowano nieznaczne wysuszenie i złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, świąd skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.