Dexoftyal UD, krople, do oczu, 20x0,35 ml
Dexoftyal UD, krople, do oczu, 20x0,35 ml
0.00 zł

Dexoftyal UD, krople, do oczu, 20x0,35 ml

Dexoftyal UD, krople, do oczu, 20x0,35 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krople do oczu z hialuronianem sodu 0,15% i dekspantenolem 2%
Dexoftyal UD to jałowe (bez konserwantów) krople do oczu, zawierające hialuronian sodu, który nawilża powierzchnię oka oraz prowitaminę B5 (dekspantenol), która zwiększa właściwości nawilżające hialuronianu sodu oraz zmniejsza uczucie podrażnienia, hamuje reakcje zapalne i przyspiesza gojenie nabłonka rogówki.

Skład

Hialuronian sodu 0,15 %, dekspantenol 2%, sodu chlorek, diwodorofosforan sodu, wodorofosforan sodu, woda do wstrzykiwań.

Działanie

Dexoftyal UD zabezpiecza, nawilża i tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka, długotrwale likwidując dyskomfort związany z: niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego takim jak klimatyzacja, wiatr, zimne, suche lub zanieczyszczone dymem papierosowym powietrze; mechanicznym podrażnieniem powierzchni oka np. w trakcie noszenia twardych lub miękkich soczewek kontaktowych lub w trakcie badań okulistycznych; intensywną pracą narządu wzroku np. praca przy komputerze, długotrwała jazda samochodem, czytanie lub oglądanie telewizji.

 

Wskazania

Dexoftyal UD jest także przeznaczony dla osób noszący soczewki kontaktowe.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Oderwać jeden pojemnik jednodawkowy. Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy nie jest uszkodzony. Przekręcić końcówkę pojemnika jednodawkowego (nie odrywać). Odchylić głowę do tyłu, delikatnie odciągnąć dolną powiekę i wkroplić jedna kroplę do worka spojówkowego. Wkraplać jedną lub dwie krople do każdego oka tak często jak to konieczne. Powoli zamknąć oczy, żeby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnię oka.

Uwagi

Do jednorazowego użytku. Po użyciu resztkę preparatu należy wyrzucić

Producent

PENTA ARZNEIMITTEL

Cechy produktu
PRODUCENT

Dexoftyal UD - zastosowanie i działanie

Skład:

dekspantenol hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające

Wskazania:

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości takie jak uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, suchego, ciepłego powietrza, klimatyzacji, intensywnej pracy z komputerem lub użycia soczewek kontaktowych. Preparat może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego 1-2 krople do każdego oka tak często jak to konieczne. Powoli zamknąć oczy, żeby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnię oka. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Dexoftyal UD powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.