Acard, 150 mg, tabletki dojelitowe, 60 szt.
15.99 zł

Acard, 150 mg, tabletki dojelitowe, 60 szt.

Acard, 150 mg, tabletki dojelitowe, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
15.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Acard – tabletki dojelitowe w otoczce dzięki czemu nie rozpadają się w żołądku, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Skład

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimerowego (1:1), trietylu cytrynian, talk, emulsja antypienna.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lekarz zaleci dawkę leku właściwą dla danego pacjenta oraz określi czas stosowania.

Działanie

Lek ACARD zawiera kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi.

Wskazania

Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Lek Acard stosuje się:

 • w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka,

 • w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca,

 • w niestabilnej chorobie wieńcowej,

 • w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca,

 • po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych,

 • w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu,

 • u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych,

 • w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka,

 • w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować:

 • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu,

 • u pacjentów ze zwiększoną skłonnością do krwawień oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi,

 • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy,

 • u pacjentów z poważnymi problemami z nerkami lub wątrobą, lub sercem (ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca).

 • u pacjentów u których w przeszłości wystąpiły napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych,

 • u pacjentek w III trymestrze ciąży (trzy ostatnie miesiące ciąży),

 • u pacjentów, którzy stosują metotreksat w dawkach 15mg na tydzień lub większych,

 • u dzieci do 12 roku życia z infekcjami wirusowymi z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Acard 150 - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

zmniejsza krzepliwość krwi

Wskazania:

Choroba niedokrwienna serca oraz wszelkie sytuacje kliniczne, w których celowe jest hamowanie agregacji płytek krwi.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle 1 tabletka na dobę. Tabletki dojelitowe należy przyjmować po posiłku, połykać w całości.   Uwaga! W trakcie stosowania leku Acard 150 należy ograniczyć spożycie alkoholu. Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego (owrzodzenie błony śluzowej,krwawienia).   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: objawy niestrawności (zgaga, nudności, wymioty), bóle brzucha. Rzadko: stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy bardzo rzadko prowadzące do krwotoków i perforacji, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, zaburzenia czynności nerek, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Ponadto podczas stosowania leku mogą pojawić się zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd, zaburzenia serca i układu oddechowego (w tym astma), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojzadów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany, niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, ciężką niewydolność serca.   Gdy przyjmujesz metotreksat (nasilenie toksycznego działania metotreksatu na szpik), ibuprofen (zaburzenie mechanizmu działania kwasu acetylosalicylowego), leki przeciwzakrzepowe (jednoczesne stosowanie kwasu acetylosalicylowego z lekami przeciwzakrzepowymi może powodować nasilenie działania przeciwzakrzepowego), leki przeciwdepresyjne należące do grupy SSRI (jednoczesne stosowanie kwasu acetylosalicylowego z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny powoduje zwiększone ryzyko krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego ), niesteroidowe leki przeciwzapalne (jednoczesne stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych z kwasem acetylosalicylowym zwiększa ryzyko wystąpienia uszkodzeń błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy i krwawień z przewodu pokarmowego oraz uszkodzenia nerek), leki zwiększające wydalanie kwasu moczowego (kwas acetylosalicylowy powoduje osłabienie działania leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego), digoskynę (jednoczesne stosowanie kwasu acetylosalicylowego z digoksyną powoduje zwiększenie stężenia digoksyny w osoczu), leki przeciwcukrzycowe (kwas acetylosalicylowy może prowadzić do nasilenia działania leków przeciwcukrzycowych), leki trombolityczne lub inne leki hamujące agregację płytek krwi (zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków), leki moczopędne, glikokortykosteroidy, kwas walproinowy (kwas acetylosalicylowy zwiększa toksyczność kwasu walproinowego).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.