Venoruton  500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt
Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt
0.00 zł

Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt

Venoruton  500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat należy do grupy leków chroniących naczynia żylne.

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg o-(beta-hydroksyetylo)-rutozydów oraz: stearynian magnezu, kwas cytrynowy bezwodny, potasu węglan, potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, povidon K29-32, makrogol 6000, acesulfam K, aromat pomarańczowy PHS-140561.

Dawkowanie

  • początkowe - 1 tabletka 2 razy na dobę,
  • podtrzymujące - 1 tabletka 1 raz na dobę.

Działanie

Stosowany w leczeniu objawowym przewlekłej niewydolności żylnej. Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśnie, uczucie ciężkich, spuchniętych nóg. Lek stosowany również pomocniczo w leczeniu objawowym leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów).

Wskazania

Leczenie objawowe przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi). Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i kurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg.

Lek jest stosowany również w leczeniu objawowym hemoroidów oraz może być stosowany pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Venoruton 500 - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Proktologia Angiologia

Działanie:

zmniejsza przepuszczalność naczyń zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Wskazania:

Spuchnięte i obolałe nogi, przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzia, żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Na początku leczenia zaleca się stosowanie 1 tabletki 2 razy dziennie. Leczenie podtrzymujące: 1 tabletka na dobę. Tabletkę rozpuścić w szklance wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty), bóle głowy, reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.