Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt
85.69 zł

Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt

Venoruton  500, 500 mg, tabletki musujące, 60 szt
Ostatnia cena produktu
85.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat należy do grupy leków chroniących naczynia żylne.

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg o-(beta-hydroksyetylo)-rutozydów oraz: stearynian magnezu, kwas cytrynowy bezwodny, potasu węglan, potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, povidon K29-32, makrogol 6000, acesulfam K, aromat pomarańczowy PHS-140561.

Dawkowanie

  • początkowe - 1 tabletka 2 razy na dobę,
  • podtrzymujące - 1 tabletka 1 raz na dobę.

Działanie

Stosowany w leczeniu objawowym przewlekłej niewydolności żylnej. Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśnie, uczucie ciężkich, spuchniętych nóg. Lek stosowany również pomocniczo w leczeniu objawowym leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów).

Wskazania

Leczenie objawowe przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi). Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i kurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg.

Lek jest stosowany również w leczeniu objawowym hemoroidów oraz może być stosowany pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Venoruton 500 - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia Proktologia

Działanie :

zmniejsza przepuszczalność naczyń zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Wskazania:

Spuchnięte i obolałe nogi, przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzia, żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Na początku leczenia zaleca się stosowanie 1 tabletki 2 razy dziennie. Leczenie podtrzymujące: 1 tabletka na dobę. Tabletkę rozpuścić w szklance wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty), bóle głowy, reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus