Espumisan Kids, listki rozpuszczalne, 15 saszetek
12.31 zł

Espumisan Kids, listki rozpuszczalne, 15 saszetek

Espumisan Kids, listki rozpuszczalne, 15 saszetek
Ostatnia cena produktu
12.31 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Espumisan Kids to rozpuszczalne cienkie listki wytwo­rzone z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, zawierające symetykon, substancję czynną posiadającą właściwości odpieniające.
Espumisan Kids jest stosowany, aby skutecznie zmniej­szać wzdęcia spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejszyć uczucie pełności, wzdęć i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach.
Listki Espumisan Kids szybko rozpuszczają się na języku, dzięki czemu substancja czynna symetykon szybko dostaje się do przewodu pokarmowego, gdzie wywiera swoje działanie. Każdy listek Espumisan Kids jest zapa­kowany w zamkniętą, oddzielną saszetkę, którą można mieć przy sobie przez cały czas, aby usunąć nieprzyjem­ne objawy związane ze wzdęciami i innymi zaburzenia­mi związanymi z nadmiernym gromadzeniem gazów. Listki mają przyjemny żurawinowy smak.

Skład

 Rozpuszczalne cienkie listki Każdy listek zawiera 40 mg symetykonu.

Inne składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, aromat żurawinowy T6830-8, pektyna, karboksymetyloceluloza, glicerol, stearynian PEG 40, dwutlenek tytanu (E171), sorbinian potasu, acesulfam K (E 950), sól sodowa sacharyny (E954).
Espumisan Kids jest dostępny w opakowaniach zawierających 15 oddzielnie pakowanych listków.

Działanie

 Espumisan Kids stosowany we wzdęciach pomaga dzięki swojemu czysto fizycznemu

mechanizmowi działania. 

Wskazania

  Espumisan Kids stosowany we wzdęciach zawiera wypróbowaną i przebadaną substancję czynną syme­tykon. Rozkłada wiele opornych pęcherzyków piany występujących w jelitach, które są odpowiedzialne za powodowanie wzdęć lub uczucia pełności. Piana ulega rozkładowi: gaz wydostaje się. może zostać rozłożony w naturalny sposób. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

 Dawkowanie Espumisan Kids Dzieci od 4 - 5 lat powinny przyjmować 1 listek w trakcie lub po posiłku. W razie potrzeby można także podać dziecku 1 listek przed pójściem spać. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 4 listków.

Dzieci od 6-14 lat powinny przyjmować 1 - 2 listków w trakcie lub po posiłku. W razie potrzeby można także podać dziecku 1 -2 listków przed pójściem spać. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 listków. Młodzież i dorośli powinni przyjmować 2 listki w trakcie lub po posiłku. W razie potrzeby można także przyjąć 2 listki przed pójściem spać. Dawka dobowa nie powin­na przekraczać 8 listków.
Espumisan Kids jest bardzo wygodny w stosowaniu. Należy umieścić 1 listek bezpośrednio na języku dziecka i pozwolić, aby listek się rozpuścił. W razie potrzeby można podać dziecku po chwili trochę wody. Espumisan Kids należy podawać do ustąpienia dyskomfortu, ale nie dłużej niż przez 30 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią lub nasilą się należy skonsultować się z lekarzem. Umożliwi to zidentyfikowanie przyczyny problemów i wdrożenie leczenia w przypadku stwierdzenia ewentualnej choroby będącej przyczyną dolegliwości. Przedawkowanie i inne niewłaściwe stosowanie Przedawkowanie można praktycznie wykluczyć, ponie­waż substancja czynna symetykon rozpuszcza całą pianę występującą w przewodzie pokarmowym, działa w sposób czysto fizyczny i jest biologicznie i chemicznie, całkowicie nieaktywna.
W razie pominięcia dawki, Espumisan Kids należy stosować dalej bez zmiany dawki.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

 Symetykon wywiera czysto fizyczne działanie i nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Z tego powodu nie należy spodziewać się wystąpienia działań niepożądanych symetykonu.Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane,należy powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Espumisan Kids - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

saszetki

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Wyrób medyczny polecany, aby zmniejszać wzdęcia spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejszyć uczucie pełności, wzdęć i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach.

Dawkowanie:

Doustnie. Listek umieścić bezpośrednio na języku i pozwolić, aby listek się rozpuścił. Dzieci 4-5 lat: 1 listek w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można także podać 1 listek przed snem; dawka dobowa nie powinna przekraczać 4 listków. Dzieci 6-14 lat: 1-2 listki w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można podać 1 listek przed snem; dobowa dawka nie powinna przekraczać 8 listków. Młodzież i dorośli: 2 listki w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można także przyjąć 2 listki przed snem; dobowa dawka nie powinna przekraczać 8 listków.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nie należy spodziewać się działań niepożądanych symetykonu. Jeżeli jednak wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy o tym poinformować lekarza lub farmaceutę.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Z reguły można stosować symetykon w okresie ciąży i karmienia piersią bez ograniczeń, ponieważ jest wydalany z organizmu w postaci niezmienionej i nie wchłania się z organizmu. Jednakże przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.