D Vitabio, krople, doustne, 13 ml (31 dawek)
17.19 zł

D Vitabio, krople, doustne, 13 ml (31 dawek)

D Vitabio, krople, doustne, 13 ml  (31 dawek)
Ostatnia cena produktu
17.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

D Vitabio to krople przeznaczone do podawania doustnego dla noworodków i niemowląt karmionych piersią narażonych na niedobory witaminy D od pierwszych dni życia.

Skład

olej MCT, witamina D: olej roslinny, witamina D, a tokoferol.

Właściwości

Witamina D jest niezbędna dla utrzymania prawidłowej gospodarki fosforowo-wapniowej w organizmie oraz prawidłowego rozwoju i kondycji kości i zębów. Niedobory witaminy D mogą prowadzić do krzywicy, hipokalcemii oraz osteomalacji.

Sposób użycia

Vitabio pozwala na precyzyjne  dostosowanie dawki do potrzeb pacjenta, względem wieku i wskazań.
 

Gdy dziecko karmione jest naturalnie zaleca się stosowanie 8 kropli dziennie D Vitabio  (czyli 25 μg witaminy D). 1 kropla zawiera 50 j.m., co łącznie odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. 8 kropli należy odmierzyć na łyżeczkę  i wraz z odrobiną ściągniętego pokarmu  podać zawartość do ust dziecka. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
 

Gdy dziecko karmione jest w sposób mieszany ( mleko sztuczne+ karmienie piersią) zaleca się stosowanie 4 kropli dziennie D Vitabio  (czyli 12,5 μg witaminy D). 1 kropla zawiera 50 j.m. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h