Piastprazol, 20 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 14 szt.
14.99 zł

Piastprazol, 20 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 14 szt.

Piastprazol, 20 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 14 szt.
14.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Piastprazol to kapsułki dojelitowe.

Skład

Substancją czynną leku jest omeprazol.
1 kapsułka zawiera 20 mg omeprazolu (Omeprazolum).

Pozostałe składniki to:

Wypełnienie kapsułki: sacharoza, ziarenka (zawierające skrobię kukurydzianą i sacharozę), sodu laurylosiarczan, disodu fosforan bezwodny, mannitol, hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisoibat 80, tytanu dwutlenek (E171) i kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%.

Otoczka kapsułki: żelatyna, żółcień chinolinowa (E104) i tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka: 1 kapsułka raz na dobę. Lek można przyjmować przez 14 dni.

  • Lek zaleca się pizyjmować rano.
  • Kapsułki można przyjmować razem z posiłkiem lub na czczo.
  • Kapsułki należy połykać w całości, popijając połową szklanki wody. Nie wolno żuć kapsułek. Jest to ważne, ponieważ kapsułki zawierają powlekane mikrogranulki, które zapobiegają rozkładowi leku przez kwas obecny w żołądku.

Działanie

Lek zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Jego działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku.

Wskazania

Piastprazol jest stosowany u pacjentów dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żolądkowo-pizdykowego (np. zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej - kwaśne odbijanie).

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Piastprazol

  • jeśli pacjent ma uczulenie na omeprazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent ma uczulenie na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej (np. pantoprazoL, lanzoprazol, rabeprazol, esomeprazol);
  • jeżeli pacjent przyjmuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HTV).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Często (występują u 1 do 10 osób na 100): ból głowy, ból brzucha, biegunka, zaparcia, wzdęcia; nudności lub wymioty.
  • Niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1000): obrzmienie stóp i kostek; zawroty głowy, uczucie mrowienia i kłucia, senność; zmiany w wynikach badań czynnościowych wątroby; wysypka skórna, pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze) oraz świąd skóry; ogólne złe samopoczucie oraz brak energii.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Piastprazol zawiera sacharozę i żółcień chinolinową. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera żółcień chinolinową, która może powodować reakcje alergiczne.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Piastprazol można pizyjmować z posiłkiem lub na czczo (na pusty żołądek).

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Piastprazol - Omeprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

omeprazol

Postać:

kapsułki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Preparat jest przeznaczony do stosowania u osób z objawami cofania treści żołądkowej do przełyku, odczuwających dolegliwości pieczenia przełyku (zgaga).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka na dobę. Kapsułki leku Piastprazol można przyjmować z posiłkiem lub na czczo (na pusty żołądek). Zaleca się przyjmowanie kapsułek rano. Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Kapsułek nie należy żuć. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki można ją otworzyć i zawartość rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej lub dowolnego kwaśnego soku owocowego (np. jabłkowego, pomarańczowego) lub w musie jabłkowym. Mieszaninę wypić bezpośrednio po sporządzeniu lub przed upływem 30 minut (przed wypiciem mieszaninę należy zamieszać). W celu uzyskania poprawy może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez 2-3 kolejne dni.   Uwaga! Jeśli po 2 tygodniach nie nastąpi złagodzenie objawów lub po zakończonym leczeniu nastąpi szybki nawrót objawów należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, bóle brzucha, nudności i wzdęcia). Niezbyt często: obrzęki stóp i kostek, zaburzenia snu (bezsenność), zawroty głowy, uczucie mrowienia i kłucia, senność, zmiany w wynikach badań czynnościowych wątroby, wysypka skórna, pokrzywka, świąd skóry, ogólne złe samopoczucie, brak energii.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Jeśli jednak po zastosowaniu leku wystąpią takie działania niepożądane jak np. zawroty głowy, zaburzenia widzenia należy zachować szczególną ostrożność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omperazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sacharozę).   Gdy przyjmujesz nelfinawir, atazanawir (leki stosowane w leczeniu zakażeń HIV); ketokonazol, itrakonazol lub klarytromycynę (stosowane w leczeniu niektórych zakażeń); diazepam lub inne benzodiazepiny (leki uspokajające i zmniejszające napięcie mięśni); fenytoinę (stosowana w leczeniu padaczki); warfarynę (zmniejsza krzepliwość krwi); cytalopram, imipraminę, clomipraminę (stosowane w leczeniu depresji); disulfram (stosowany w leczeniu alkoholizmu); digoksynę (stosowany w chorobach serca); witaminę B12; preparaty dziurawca; takrolimus lub cyklosporynę (zmniejsza aktywności układu immunologicznego).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Piastprazol w okresie ciąży bez konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.