Imodium, 2 mg, kapsułki twarde, (import równoległy) Delf, 6 szt
8.79 zł

Imodium, 2 mg, kapsułki twarde, (import równoległy) Delf, 6 szt

Imodium, 2 mg, kapsułki twarde, (import równoległy) Delf, 6 szt
Ostatnia cena produktu
8.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Loperamid zawarty w preparacie jest doustnym lekiem przeciwbiegunkowym.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancją czynną jest chlorowodorek loperamidu.

Inne składniki - laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian.
Skład otoczki - wieczko - sól sodowa dwusulfonianu indygotyny, żelaza tlenek żółty, tytanu dwutlenek, żelatyna. Korpus - żelaza tlenek czarny, sól sodowa disulfonianu indygotyny, sól sodowa erytrozyny, tytanu dwutlenek, żelatyna.

Dawkowanie

  • ostra biegunka - 2 kapsułki dla dorosłych i 1 kapsułka dla dzieci od 6 lat. Potem 1 kapsułka po każdym luźnym stolcu.
  • przewlekła biegunka - początkowa dawka wynosi 2 kapsułki na dobę dla dorosłych, 1 kapsułka na dobę dla dzieci. Podtrzymująca dawka zwykle wynosi od 1 do 6 kapsułek na dobę.

Działanie

Preparat jest wskazany w leczeniu objawowym ostrej oraz przewlekłej biegunki. Może być stosowany u dorosłych i dzieci od 6 lat.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • wiek do 6 lat,
  • nie stosować jako leczenia zasadniczego u pacjentów z ostrą czerownką, która charekteryzuje się obecnością krwi w kale oraz wysoką gorączką,
  • w przypadku unikania zwolnienia perystaltyki jelit,
  • w przypadku rzekomobłoniastego zapalenia jelit, lub zapaleń wywołanych przez Salmonella, Shigella, Campylobacter.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Imodium - Loperamidi hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek loperamidu

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbiegunkowe

Wskazania:

Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki. U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia ilości i objętości stolców zwiększenia ich konsystencji.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia ostra biegunka - początkowo 2 kapsułki na dobę dla dorosłych i 1 kapsułka na dobę dla dzieci, następnie 1 kapsułka po każdym kolejnym wolnym stolcu. Biegunka przewlekła - początkowo 2 kapsułki na dobę dla dorosłych i 1 kapsułkę na dobę dla dzieci, dawkę tę należy stosować do momentu uzyskania 1-2 normalnych stolców na dobę. Dawka maksymalna w biegunce ostrej i przewlekłej wynosi 8 kasułek na dobę dla dorosłych. W przypadku dzieci dawka musi być dostosowana do masy ciała: 3 kapsułki na 20 kg masy ciała. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Jeżeli biegunka ostra nie ustępuje po dwóch dniach stosowania leku, należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano: reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka), zaparcia i/lub wzdęcia. Rzadko obserwowano zatrzymanie moczu. Niektóre dolegliwości są trudne do odróżnienia od objawów związanych z biegunką, mianowicie: ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, nudności i wymioty, zmęczenie, senność i zawroty głowy, suchość w jamie ustnej. Imodium nie zaburza koncentracji, lecz w przypadku senności lub zawrotów głowy nie należy prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn wymagających wzmożonej koncentracji uwagi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zaburzenia czynności wątroby. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.