Betadine 10%, roztwór na skórę, (import równoległy) 30ml
15.99 zł

Betadine 10%, roztwór na skórę, (import równoległy) 30ml

Betadine 10%, roztwór na skórę, (import równoległy) 30ml
15.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Betadine roztwór do stosowania na skórę jest środkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania przeciw drobnoustrojom przeznaczonym do dezynfekcji skóry przed iniekcją, pobraniem krwi, biopsją igłową, transfuzją, dezynfekcją skóry i błon śluzowych przed zabiegami chirurgicznymi, aseptycznego zaopatrzenia ran, leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych, całkowitej i częściowej dezynfekcji pacjenta przed operacją (kąpiel antyseptyczna).
 

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1 ml roztworu zawiera 100 mg jodowanego powidonu, co odpowiada 10 mg aktywnego jodu oraz substancje pomocnicze: glicerol, nonoxynol 9, bezwodny kwas cytrynowy, bezwodny fosforan disodu, wodorotlenek sodu wodę oczyszczoną, jodan potasu.

Dawkowanie

Stosować w postaci gotowej lub w postaci roztworu wodnego w rozcieńczeniu, w zależności od wskazań terapeutycznych.

Działanie

Bakteriobójcze, grzybobójcze, selektywnie wirusobójcze i przeciwpierwotniakowe.

Wskazania

Do dezynfekcji skóry i błon śluzowych, aseptycznego zaopatrzenia ran, leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na jod lub inny składnik preparatu, rozpoznana nadczynność tarczycy lub innych chorób tarczycy, łagodny guz tarczycy, opryszczkowe zapalenie skóry, niewydolność nerek, przed i po leczeniu nadczynności tarczycy jodem radioaktywnym.

Działania niepożądane

Zaburzenia nerek i pęcherza: zaburzenia czynności nerek, ostra niewydolność nerek.
Zaburzenia skóry i tkanki łącznej: miejscowe reakcje skórne, reakcje nadwrażliwości, jak kontaktowe zapalenie skóry objawiające się zmianami łuszczycopodobnymi, zaczerwienieniem, występowaniem małych pęcherzy.
Zaburzenia endokrynologiczne: długotrwałe stosowanie jodowanego powidonu może powodować zwiększoną absorpcję jodu. Może wystąpić nadczynność tarczycy, szczególnie u pacjentów ze współistniejącymi chorobami tarczycy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie preparatu po drugim miesiącu ciąży i w czasie karmienia piersią jest dozwolone jedynie w przypadku dokładnej diagnozy i bezwzględnych wskazań do zastosowania preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Betadine (płyn) - Povidinum iodinatum - zastosowanie i działanie

Skład:

jodopowidon

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Chirurgia ogólna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

antyseptyczne

Wskazania:

Odkażanie rąk, skóry. Leczenie owrzodzeń, infekcyjnych chorób skóry i błon śluzowych, a także oparzeń.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Do odkażania nieuszkodzonej skóry roztwór 10% nanosi się na 1-2 minuty. Do przemywania błon śluzowych i ran stosuje się roztwór 10% lub 7,5%. Do kąpieli odkażającej rozcieńcza się płyn i 1 % roztwór nanosi się na skórę i spłukuje wodą po upływie 2 minut.   Roztwór preparatu rozcieńcza się tuż przed jego zastosowaniem. Nie należy przechowywać rozcieńczonego roztworu.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyny alergiczne u osób nadwrażliwych, podrażnienia miejscowe. Podczas długotrwałego stosowania na większych obszarach skóry zwiększa się wchłanianie jodu, co w konsekwencji może doprowadzić do powstawania wola z równoczesną nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy i wystąpienia objawów ogólnych: ślinotok, uczucie pieczenia w ustach, metaliczny smak, podrażnienie i obrzęk powiek, biegunka, kwasica metaboliczna, wzrost stężenia sodu, zaburzenia czynności nerek, obrzęk płuc. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na związki jodu, nadczynność tarczycy, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy unikać stosowania w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Stosownie u kobiet w ciąży i karmiących może prowadzić do wystąpienia zaburzeń rozwoju i czynności tarczycy u płodów lub noworodków.