Profenid, 2,5%, żel, (25 mg / g), 60 g
14.55 zł

Profenid, 2,5%, żel, (25 mg / g), 60 g

Profenid, 2,5%, żel, (25 mg / g), 60 g
Ostatnia cena produktu
14.55 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat w postaci żelu do stosowania zewnętrznego w bólach pourazowych mięśni i stawów, zapaleniu ścięgien.
Skład

1 g żelu zawiera substancję czynną: ketoprofen 25 mg,
inne składniki: karboksypolimetylen, trietanoloamina, olejek lawendowy, alkohol etylowy 95% 320 mg, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli: 2 razy na dobę niewielką ilość żelu nanosić na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut.
Po użyciu należy umyć ręce.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Profenid (żel) - Ketoprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketoprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia 2 razy na dobę niewielką ilość żelu nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut. Podczas długotrwałego wmasowywania w skórę stosować rękawiczki gumowe. Po użyciu leku starannie umyć ręce. Jeśli po 10 dniach stosowania preparatu objawy nie ustąpią, nasilą się lub wystąpią nowe - skontaktować się z lekarzem.   W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po skończeniu kuracji należy unikać światła słonecznego (także solarium). Nie stosować na duże powierzchnie ciała, na sączące zmiany skórne, wypryski, skórę uszkodzoną (rany) i infekcyjne zmiany skórne. Nie stosować pod opatrunki uszczelniające, na błony śluzowe lub oko.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie może wywołać miejscowy odczyn (rumień, świąd, uczucie pieczenia, wyprysk) lub reakcję uczuleniową z objawami ze strony dróg oddechowych (atak astmy) - co jest wskazaniem do odstawienia leku. Wyjątkowo mogą wystąpić: nadwrażliwość na światło lub odczyny o cięższym przebiegu w postaci wyprysku pęcherzykowego.   Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketoprofen lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat można stosować do piątego miesiąca ciąży jedynie w razie zdecydowanej konieczności, jeśli stosowanie zaleca lekarz. Preparatu nie należy stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.