VitBaby K, kapsułki twist-off, 30 szt.
5.35 zł

VitBaby K, kapsułki twist-off, 30 szt.

VitBaby K, kapsułki twist-off, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
5.35 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Vitbaby K - witamina K dla niemowląt.

Skład

substancja aktywna: witamina K1 (Phytomenadion); substancje pomocnicze: olej MCT trójglicerydy o średniej długości łańcucha), mieszanina tokoferoli (substancja przeciwutleniająca). Składniki otoczki: żelatyna glicerol (substancja utrzymująca wilgotność), woda oczyszczona.

Właściwości

Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Niedobór witaminy K występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia. Podawanie witaminy K jest szczególnie istotne u dzieci karmionych piersią, ponieważ pokarm matki zawiera znikome ilości tego składnika. Codzienne podawanie witaminy K w kapsułkach twist-off nie zastępuje podania witaminy K w jednorazowej dawce po urodzeniu, w szpitalu. Rekomendowana dzienna dawka witaminy K dla noworodków i niemowląt karmionych piersią to 25 µg od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia.

Sposób użycia

1 kapsułka zawiera 25 µg witaminy K. Zaleca się stosować 1 kapsułkę "twist-off" dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność przy podawaniu aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt VitBaby K przyjmuje się pod nadzorem lekarza. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h